لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

واردات خودروهای بالای 40 هزار دلار ممنوع شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی، خودروهایی که قیمت شان بالای 40هزار دلار است و جز خودروهای لوکس محسوب می شوند اجازه واردات ندارند

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، در خصوص آخرین وضعیت سامانه ثبت سفارش واردات خودرو به خبرنگار برنا گفت: در جلسه ای که جناب آقای شریعتمداری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، روز سه شنبه مورخ 5 دی ماه در کمیسیون اصل 90 داشتند، تاکید داشتند معضل بلاتکلیفی خودروهای وارداتی و بسته شدن سامانه ثبت سفارش را  حل خواهند کرد و اطمینان خاطر را در این خصوص به ما دادند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: دیروز  تحولاتی در سامانه ثبت سفارش رخ داد و این بود  که بارگذاری خودروها را انجام دادند ولی متاسفانه فعلا از سوی دولت هنوز تعرفه ای در مورد دستورالعمل واردات را به وزارت صنعت ابلاغ نشده است.

وی ضمن تاکید بر این مسئله که سایت ثبت سفارش از امروز باز  شده و فعالیت ها به روند عادی برگشته افزود: امیدواریم این بار مشکلی در این خصوص پیش نیاید تا بتوانیم پس از 6 ماه توقف سامانه ثبت سفارش خودروها، فعالیت خود را ادامه دهیم.

دادفر تشریح کرد: از مهم ترین موضوعاتی که در دستورالعمل واردات خودرو مدنظر قرار گرفته این است که خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی همچنان اجازه واردات ندارند

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با عنوان این موضوع که  تعرفه خودروهای با حجم موتور تا 1500 سی سی ( 55درصد)، 1500 تا 2000 سی سی (75درصد)، 2000 تا 2500 سی سی (95درصد) اعلام شده، افزود: با این روند، واردات اکثر مدل های  خودروهایی با برند پورشه، BMV، بنز، لکسوس که قیمت شان بالای 40هزار دلار است و جزو خودروهای لوکس محسوب می شوند قطع می شود.

وی خاطرنشان کرد: واردات برخی خودروهای پریمیوم (خودروهای که به لحاظ تولید ممتاز هستند و بین خودروهای اقتصادی و لوکس قرار دارند) نیز متوقف و بخش عمده ای از خودروهایی که لوکس هستند نیز از بازار حذف می شوند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.