لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

هوای تهران باز هم آلوده‌تر می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با گذشت ۲۰ روز از آبان ماه، مردم تهران تنها دو روز هوای سالم پایتخت را نفس کشیده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس آمار پاییز امسال آلوده تر از سال گذشته بوده است.

از ابتدای آبان تاکنون پایتخت نشینان بیشتر روزهای هوای آلوده استنشاق کرده اند.

سازمان هواشناسی هم زمان با کاهش دما از آلوده تر شدن هوای پایتخت خبر داده است. در همین راستا برخی مسئولان نسبت به اوضاع هوای تهران هشدار داده اند و تلاش هایی برای بسته شدن برخی از کارخانجات صنعتی اطراف تهران کرده اند اما همچنان هوای تهران در شرایط بدی به سر می برد.

5 شنبه هفته گذشته نیز به خاطر افزایش شدت آلاینده های هوا، میزان آلایندگی هوای تهران به حد بحران رسید که این موضوع باعث تشکیل جلسات متعددی شد.

همچنین خبرگزاری ایرنا نیز گزارش داد:کیفیت هوای تهران امروز - پنجشنبه - برای شانزدهمین روز متوالی با شاخص114 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اعلام این مطلب به  ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز با 2 عدد کاهش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 114 قراردارد و برای گروه های حساس ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به افزایش آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 81 به 87 اظهار کرد: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده منوکسید کربن از 41 به 25 کاهش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 20 با شاخص 155، بوستان قائم (منطقه 18) با شاخص 151 و شادآباد (منطقه 18) با شاخص 141 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در 24ساعت گذشته داشتند.
رستگاری یادآور شد: دانشگاه علم و صنعت (منطقه چهار)، بوستان رز (منطقه 22) و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) به ترتیب با شاخص های عددی 74، 87 و 88 در سیزدهمین روز متوالی؛
از ابتدای ماه جاری تاکنون کیفیت هوای پایتخت یک در شرایط روز سالم، یک روز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها و 16 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بوده است.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه
کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)،201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.