لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نیروهای سوریه دمکراتیک: ۲ بالگرد ترکیه را سرنگون کردیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه مسلح تحت فرماندهی شبه نظامیان کُرد سوریه از سرنگونی دو بالگرد ارتش ترکیه و کشتن بیش از ۱۰ نیروی این کشور خبر داد.

به گزارش شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری «هاوار نیوز» سوریه، مرکز اطلاع رسانی گروه مسلح موسوم به «نیروهای سوریه دمکراتیک» که از شبه نظامیان کُرد یگان های مدافع خلق (YPG) و هم پیمانان آنها تشکیل شده، بامداد امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در منطقه مرزی «عفرین» در شمال غرب این کشور دو بالگرد نیروی هوایی ارتش ترکیه از جمله یک بالگرد مدل «سیکورسکی» را سرنگون کرده و در نتیجه آن نیز ۱۱ نیروی نظامی این کشور کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای سوریه دمکراتیک در بیانیه خود در این باره آورده که است: نیروهای ما دیروز (شنبه) دو بالگرد ارتش متجاوز ترکیه را در عفرین سرنگون کردند جایی که پیشتر سرنگونی یک بالگرد دشمن را با انتشار فیلم آن اعلام کردیم و دولت ترکیه نیز بدان اعتراف کرد.

در ادامه این بیانیه نیز آمده است: با این حال در نتیجه ارتباط با فرماندهان خود در جبهه های جنگ و اطلاعات دریافتی مشابه با آن چه ارتش متجاوزز ترکیه از کشته شدن ۱۱ نیروی خود طی این روز اعلام کرد، برای ما ثابت شد که بالگرد ساقط شده مذکور یک بالگرد تهاجمی با دو خدمه بوده در حالی که نیروهای ما در همان محور یک بالگرد سیکورسکی نفربر حامل ۹ سرنشین را نیز سرنگون کردند که در نتیجه آن تمامی سرنشینان کشته شدند و بر همین اساس نیز شمار کشته ها ۱۱ نفر است همان گونه که رسانه های دولت ترکیه اعلام کردند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.