لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نفت برنت 68 دلار شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت نفت برنت امروز 3 سنت کاهش داشت و به 68 دلار و 5 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری برنا، در حالی که افزایش تولید نفت آمریکا رشد 10 درصدی قیمت نفت نسبت به رقم های پایین ثبت شده در ماه دسامبر را تضعیف کرده، قیمت نفت روز جمعه کاهش داشت و از بالاترین رقم های ثبت شده در طی 2 سال و نیم اخیر فاصله گرفت.

قیمت نفت برنت امروز 3 سنت کاهش داشت و به 68 دلار و 5 سنت رسید، اما فاصله چندانی از بالاترین رقم 2 سال و نیم اخیر (68 دلار و 27 سنت) که دیروز به ثبت رسیده بود ندارد.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز امروز با 38 سنت افزایش به رقم 62 دلار و 1 سنت رسید.

تجار گفتند، اعتراضات در ایران، سومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک دلیل رشد قیمت ها در روز پنجشنبه بوده است.

کاهش تولید های واپک و روسیه که از ژانویه سال گذشته آغاز شده و قرار است تا پایان سال 2018 ادامه یابد و همچنین رشد قوی اقتصاد جهانی و بازارهای مالی به طور کلی موجب تقویت قیمت نفت شده است. این عوامل موجب کاهش شکاف میان عرضه و تقاضا در بازار گشته است. میزان ذخایر نفت خام تجاری آمریکا در هفته منتهی به 29 دسامبر 7.4 میلیون بشکه کاهش داشته و به رقم 424.46 میلیون بشکه رسیده است. این رقم نسبت به ارقام بی سابقه ثبت شده در مارس سال گذشته 20 درصد کاهش نشان می دهد و به نزدیکی متوسط 5 سال گذشته یعنی 420 میلیون بشکه رسیده است.

با این وجود، از آنجایی که اعتراضات تاثیری بر تولید نفت ایران نداشته و اینکه تولید نفت آمریکا احتمالا به زودی از مرز 10 میلیون بشکه عبور خواهد کرد، تردیدهایی در مورد ادامه روند افزایش قیمت ها در بازار پیدا شده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.