لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نظارت سازمان استاندارد بر پله های برقي

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدير کل استاندارد گلستان از نظارت بر پله هاي برقي در استان در سال 97 خبر داد و گفت: گسترش نصب و استفاده از پله هاي برقي در مجتمع هاي تجاري و پزشکي و معابر عمومي و استفاده ايمن از آن، نظارت بر اين وسيله را ضروري کرده است.

به گزارش روز جمعه ايرنا از استاندارد، محمود فرماني در نشست کارگروه تخصصي استانداردسازي و ارتقاي کيفيت کالا و خدمات استان، خواستار تخصيص اعتباري از سوي سازمان مديريت و برنامه ريزي براي بازرسي پله هاي برقي توسط استاندارد شد.
وي با بيان اينکه استاندارد پله هاي برقي به شماره 1-13836 به ثبت رسيده اما هنوز توسط شوراي عالي استاندارد، اجباري نشده است، گفت: با توجه به همه گير شدن نصب و راه اندازي پله هاي برقي ، تامين ايمني آن غير قابل انکار است.
دبير شوراي استاندارد گلستان با ذکر مواردي که پله هاي برقي غيراستاندارد و غير ايمن، موجب ايجاد حادثه براي افراد شده است؛ خواستار تخصيص اعتبار براي بازرسي آن شد.
وي پيشنهاد کرد اين بازرسي ها به صورت آزمايشي (پايلوت) با اعتباري حدود 300 ميليون ريال در استان آغاز شود و تا صدور تأييديه ايمني ادامه يابد.
اين پيشنهاد در کارگروه تخصصي استانداردسازي و ارتقاي کيفيت کالا و خدمات استان گلستان به تصويب رسيد.
* توليد 6 کالاي مشمول نصب برچسب انرژي در گلستان
مديرکل استاندارد گلستان همچنين گفت که در استان 6 کالاي مشمول نصب برچسب انرژي توليد مي شود.
فرماني اظهار کرد: در استان واحد هاي توليدي زرين کالاي گلستان براي محصول يخچال فريزر، شرکت الکترو رضا گنبد براي کابين برودتي ويتريني، شرکت مبتکر گنبد، شرکت گرگان ابتکار و شرکت رنگارنگ کلاله براي وسايل پخت و پز گازسوز خانگي، شرکت عقيل پور براي دستگاه سبزي خردکن خانگي، شرکت صنايع روشنايي صبانور گلستان براي لامپ فلورسنت بالاست سرخود (کم مصرف) و لامپ هاي LED بالاست سرخود براي کاربري روشنايي عمومي بيش از 50 ولت، مشمول نصب و الصاق برچسب انرژي هستند.
وي با بيان اينکه در استاندارد هر يک از اين کالاها نصب برچسب انرژي الزامي است؛ افزود: رده انرژي هر يک از اين کالاها طي نمونه برداري و آزمون مطابق استانداردهاي مربوط مشخص مي شود و پس از آن توليدکننده ملزم به نصب برچسب، مطابق با رده تعيين شده انرژي است.
به گفته فرماني؛ اين کالاها و برچسب انرژي آن به طور ادواري مورد بازرسي و بازبيني کارشناسان استاندارد قرار مي گيرد و در صورت تغيير، واحد توليدي ملزم به اصلاح رده انرژي اعلام شده در برچسب است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.