لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نبش قبر كارمند داروخانه 13 سال پس از وقوع قتل مرموز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هويت كارمند يكي از داروخانه‌هاي تهران كه 13‌سال قبل به طرز مرموزي به قتل رسيده بود پس از نبش قبر و انجام آزمايش دي‌ان‌اي شناسايي شد. پرونده مقتول با درخواست خانواده‌اش براي پرداخت ديه از بيت‌المال به دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد.

به گزارش خبرنگار ما، سوم مردادماه سال 83 بود كه جسد مرد ميانسالي از يك حلقه چاه در تپه‌هاي قيطريه كشف شد. به‌دنبال اعلام اين خبر تيمي از مأموران پليس همراه بازپرس ويژه قتل در محل حاضر شدند. نخستين بررسي‌ها نشان داد جسد را مهندس شركت آب و فاضلاب كه براي بررسي وضعيت چاه به داخل آن رفته بود، كشف كرده است . وي در توضيح ماجرا گفت: حدود يك‌ماه قبل شروع به حفر اين چاه كرديم و 15‌روز قبل به اتمام رسيد. امروز وقتي براي بررسي چاه به اينجا آمدم متوجه شدم عمق چاه يك متر كم شده است.  به همين سبب به عمق چاه رفتم و با جسد روبه‌رو شدم. مأموران در بررسي‌هاي بعدي جسد از داخل جيب كت وي شناسنامه‌اي كشف كردند كه نشان مي‌داد جسد متعلق به مرد 41‌ساله‌اي است، اما از آنجايي كه صورت جسد كاملاً متلاشي شده بود هويت آن قابل شناسايي نبود. به همين علت جسد براي انجام آزمايش‌هاي لازم به پزشكي قانوني فرستاده شد.
در حالي كه پزشكي قانوني اعلام كرده بود مقتول بر اثر فشار بر عناصر حياتي گردن فوت كرده است پرونده جسد كشف شده وارد مرحله تازه‌اي شد و مأموران از روي شناسنامه خانواده وي را شناسايي كردند.

همسر مقتول در تحقيقات پليس گفت: سال‌67 با شوهرم كه جمشيد نام دارد و كارمند داروخانه بود ازدواج كردم و در حالي كه پس از 10‌سال زندگي مشترك و داشتن يك فرزند دختر به خاطر اعتياد شوهرم از يكديگر جدا شديم. من و دخترم زندگي تازه‌اي شروع كرديم و از او بي‌خبر بوديم تا اينكه جسد وي را مأموران كشف كردند.
مأموران پس از اين تحقيقات گسترده‌اي براي شناسايي عامل يا عاملان اين حادثه آغاز كردند، اما هيچ ردي از قاتل يا قاتلان پيدا نكردند تا اينكه پس از گذشت 13 ‌سال از حادثه اعضاي خانواده مرد ميانسال به دادسراي امور جنايي آمدند و درخواست كردند ديه مقتول از بيت المال پرداخت شود. با درخواست اولياي‌دم پرونده براي بررسي به دادگاه كيفري يك استان تهران فرستاده شد، اما قضات دادگاه پس از بررسي پرونده اعلام كردند با استناد به اينكه شناسايي جسد به دليل متلاشي شدن صورت تنها از روي شناسنامه‌ همراه مقتول صورت گرفته است پرونده را براي بررسي بيشتر و شناسايي هويت مقتول به دادسراي امور جنايي برگشت دادند.

بنابراين قاضي مدير روستا، بازپرس شعبه ششم دادسراي امور جنايي تهران از پزشكي قانوني درخواست كرد چنانچه پس از 13 سال شناسايي جسد از روي بقايايي باقي‌مانده از طريق آزمايش دي ان‌اي امكان پذير است دستور نبش قبر مرد ميانسال را صادر كند.
در حالي كه بررسي‌ها درباره اين موضوع ادامه داشت مسئولان بيمارستاني در شمال تهران اعلام كردند اين مركز پزشكي، آموزشي و تحقيقاتي قادر است از روي استخوان‌هاي باقي‌مانده هويت مقتول را شناسايي كند. بدين ترتيب قاضي مدير روستا براي مشخص شدن هويت مرد ميانسال دستور نبش قبر را صادر كرد و بقاياي جسد براي انجام آزمايش‌هاي لازم به اين مركز درماني آموزشي و تحقيقاتي منتقل شد. چند روز قبل مسئولان بيمارستان پس از آزمايش دي‌ان‌اي از خانواده جمشيد و گرفتن دي‌ان‌اي استخوان‌هاي باقي مانده به قاضي پرونده اعلام كردند جسد متعلق به جمشيد است. بدين ترتيب با شناسايي هويت مقتول پرونده دوباره براي بررسي درخواست ديه از بيت المال به دادگاه كيفري يك استان فرستاده شد.
منبع: روزنامه جوان

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.