لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مورد عجیب آتوسا عباسی و فدراسیون دوچرخه‌سواری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ماجرا همیشه بسیار ساده‌‌تر از آن آغاز می‌شود که فکرش را می‌کنیم. انتشار یک عکس یا مصاحبه یا خبر سبب می‌شود موجی از واکنش‌های احساسی در فضای مجازی و افکارعمومی ایجاد شود، درست مثل اتفاقی که چندی‌پیش در قصه دستفروشی قهرمان دوچرخه‌سواری ایران رخ داد.

به گزارش روزنامه فرهیختگان:یکی دو هفته پیش عکسی از دستفروشی آتوسا عباسی، قهرمان سابق دوچرخه‌سواری ایران در کانال‌های تلگرامی دست‌به‌دست شد با این توضیح که اولین مدال‌آور دوچرخه‌سواری بانوان ایران در مسابقات بین‌المللی، به دلیل مشکلات مالی به دستفروشی روی آورده. مشخص شد که شوهر او نیز مربی دوچرخه‌سواری بوده و چون شاگردش دوپینگ کرده، او نیز ناچار شده به مسافرکشی روی بیاورد و همسرش نیز ناچار شده برای تامین هزینه‌های زندگی دستفروشی کند.
انتشار این عکس‌ها موج خبری تندی را به راه انداخت که فدراسیون دوچرخه‌سواری را با فشار سنگینی مواجه کرد. تماس‌های مکرر خبرنگاران مختلف با رئیس فدراسیون اما به مصاحبه‌های متناقضی ختم شد که دو نمونه‌اش را با هم می‌خوانیم.

 مصاحبه تند و حمله سنگین قمری
یکی دو روز بعد از انتشار این عکس‌ها و آغاز فشار افکارعمومی به فدراسیون دوچرخه‌سواری، این مصاحبه در پایگاه خبری وزارت ورزش منتشر شد: به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، خسروی قمری عنوان کرد: «خانم آتوسا عباسی یکی از قهرمانان خوب کشور بوده و حتی تا همین اواخر جزء تیم انتخابی فدراسیون بوده ولی چون شرایطش خوب نبود در لیست نهایی بازی‌های داخل سالن قرار نگرفت.»
وی توضیح داد: «همسر این ورزشکار یکی از مربیان شخصی دوچرخه‌سواری بوده که به دلیل تخلف، تجویز و تزریق یک داروی ممنوعه به یک ورزشکار، باعث محرومیت خود و آن ورزشکار شده است.
فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری با شکایتی که ورزشکار ایرانی از این مربی می‌کند و اعترافی که این مربی انجام می‌دهد، محرومیت دوچرخه‌سوار ایرانی را از دو سال به یک‌سال کاهش می‌دهد و این مربی را به چهارسال محرومیت از فعالیت مربیگری محکوم می‌کند.»
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری افزود: «از محرومیت این مربی حدود یک‌سال و نیم می‌گذشت که باخبر شدیم این مربی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این امر باعث شد ما او را به کمیته انضباطی فدراسیون فرا بخوانیم. همه این عوامل موجب شد همسر آتوسا عباسی این جریان را برنامه‌ریزی کند تا شاید بتواند با فرافکنی از این موضوع سود ببرد.»
قمری با بیان اینکه تا به حال یک درخواست کمک یا شغل از سوی آتوسا عباسی به دست ما نرسیده، گفت: «این اخبار و جریان‌هایی که به راه افتاده اصلا درست نیست و تهمت زدن و محکوم کردن فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران کار غیراخلاقی بوده و قابل پیگیری است.»
به این ترتیب واکنش اولیه فدراسیون دوچرخه‌سواری، حمله به این زوج دوچرخه‌سوار و تهدید آنها به پیگیری حقوقی بود؛ واکنشی که اصلا به مذاق کاربران فضای مجازی خوش نیامد تا موج حملات و نقدها چندبرابر شود. استفاده از ادبیات تهدیدآمیز سبب شد انتقادها دو چندان شود.

 ملاقات مخفی
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری که مصاحبه تندش نشان می‌داد قصد دارد با این موضوع به صورت تهاجمی برخورد کند، خیلی زود کوتاه آمد. تنها کمی بعد از انتشار این مصاحبه، ملاقاتی بین رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری و شوهر این بانوی رکابزن صورت گرفت که ماحصلش نه از طرف فدراسیون که از طرف نفر دوم میز مذاکره بیان شد. این مصاحبه را بخوانید: «همسر آتوسا عباسی: فدراسیون دوچرخه‌سواری از ما خواست دستفروشی را کنار بگذاریم.
همسر قهرمان دوچرخه‌سواری می‌گوید فدراسیون به آنها قول حمایت داده است. پس از ماجرا و حواشی به وجود آمده در مورد دستفروشی آتوسا عباسی، رکورددار دوچرخه‌سواری بانوان ایران، روز گذشته این ورزشکار به همراه همسرش روح‌ا... احمدی مربی دوچرخه‌سواری با خسرو قمری، رئیس فدراسیون دیدار کردند و در این جلسه قول مساعد برای برطرف شدن مشکلات این قهرمان دوچرخه‌سواری داده شده است.»
به گزارش «فارس»، روح‌ا... احمدی، همسر آتوسا عباسی درمورد این دیدار گفت: «پس از پیگیری زیاد رسانه‌ها درمورد دستفروشی خانم عباسی، فدراسیون روز گذشته جلسه‌ای را برای بررسی مشکلات ما برگزار کرد و طی صحبت‌هایی که داشتیم قرار شد مجوز باشگاه‌داری را به‌نام خانم عباسی بدهند تا از آن طریق درآمدزایی کنیم.»
وی ادامه داد: «اگر مساله دستفروشی مطرح شد هرگز به دنبال حاشیه‌سازی نبودیم و تنها می‌خواستیم مشکلات مالی‌مان برطرف شود. از رسانه‌ها هم تشکر می‌کنیم که پیگیر کار ما بودند و حمایت کردند.»
همسر آتوسا عباسی در پایان گفت: «فدراسیون قرار شد اسپانسری را برای حمایت از باشگاه ما پیدا کند و از ما خواستند که دیگر این کار یعنی دستفروشی را کنار بگذاریم.»
به این ترتیب فدراسیونی که اعتقاد داشت این اخبار جهت‌سازی رسانه‌ای است و آنها حق شکایت و پیگرد دارند نه‌تنها کوتاه آمد، بلکه قول داد که به این زوج مجوز باشگاه‌داری بدهد و برای آنها اسپانسر هم پیدا کند! چندی بعد هم حکم مربیگری دوچرخه‌سواری برای آتوسا عباسی صادر شد تا بتواند به‌عنوان مربی در شمال غرب تهران کار کند.

 سوال از رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری؟
این وسط سوالی که پیش می‌آید این است که چرا آقای قمری که قرار بود با دوبار تشر خوردن، مواضعش تا این اندازه تغییر کند، چرا از اول شمشیر را از رو بست؟ اگر حق با ایشان بود و این مربی دوپینگ کرده و خلافکار بوده و باید محروم می‌شد، چرا به این خانواده مساعدت شد؟ نکند حق با آقای احمدی است که می‌گوید فدراسیون با او مشکل داشته و به‌خاطر او از دعوت همسرش به تیم‌ملی سر باز زده است؟ نمی‌شود که یک نفر متخلف باشد و علیه فدراسیون جوسازی هم بکند و فدراسیون در پاسخ برای او مجوز باشگاه صادر کند و برایشان اسپانسر بگیرد و به آنها مدرک مربیگری هم بدهد! کجای این قصه را باید باور کنیم؟ حرف‌های رئیس فدراسیون در سایت وزارت ورزش را باید جدی بگیریم یا رفتار فدراسیون را پس از فشارهای رسانه‌ها و مردم؟

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.