لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراقبان سلامت و کارکنان پایگاه سلامت مِهر، با فشارخون، سرطان ها و ارزیابی خطر 10 ساله بیماری های قلبی عروقی، آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کارشناس واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، گفت: افزایش شیوع بیماری های غیرواگیر با ماهیت مزمن، پیش رونده و ناتوان کننده آنها، باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای می شود و نیروی مولد جوامع را به طور مستقیم در معرض خطر مرگ و میر، معلولیت و ناتوانی ها قرار می دهند.
"زهرا جهانی فر"، افزود: شش میلیون از کل 38 میلیون مرگ ناشی از بیماری های غیرواگیر، در سنین کمتر از 70 سال رخ می دهد و بیش از 80درصد این مرگ ها نیز در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.
وی ادامه داد: بیماری های غیرواگیر از مهم ترین موانع توسعه کشورها هستند و هزینه های سرسام آور ناشی از این بیماری ها، هر نظام بهداشتی و درمانی را با چالش های عدیده ای روبرو می کند، نتایج بررسی های اپیدمیولوژیک نشان می دهد، که چهار بیماری غیرواگیر مهم شامل بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها، بیماری های مزمن تنفسی و دیابت، سالانه مسوول 28 میلیون مرگ در جهان هستند.
جهانی فر، اضافه کرد: چهار بیماری قلبی عروقی، سرطان ها، بیماری های مزمن تنفسی و دیابت، به ویژه بیماری قلبی عروقی، همراه با چهار عامل خطر رفتاری، شامل کم تحرکی، تغذیه ناسالم، مصرف الکل و دخانیات، مهم ترین علت های مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر هستند، به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت، کنترل این بیماری ها و عوامل خطر زمینه ساز آنها را به عنوان هدف اصلی برای کاهش 25درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر تا سال 2025 میلادی تعیین کرده است.
این کارشناس واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر، بیان کرد: ارزیابی و مدیریت میزان خطر 10ساله سکته های قلبی و مغزی که با هدف پیشگیری از ابتلا به سکته های قلبی و مغزی کشنده یا غیرکشنده طراحی شده، با مراقبت ادغام یافته دیابت و فشارخون بالا، اختلال چربی های خون و چاقی و خطرسنجی انجام می شود.
وی یادآور شد: با خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی و مراقبت ادغام یافته بیماری های غیرواگیر، می توان منابع محدود مراقبت های اولیه بهداشتی را به سوی نیازمندترین بخش جمعیت که بیشترین سود را از مداخلات می برند، هدایت کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.