لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مسکن به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت:‌ دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن شده است.

MASKAN0811Wایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه رونقی در خرید واحدهای مسکونی در مناطق جنوبی دیده نمی‌شود، اظهار کرد: میزان افزایش معاملات مسکن در مناطق شمال شرق تهران نسبت به سایر بخش‌ها بسیار رشد کرده است.

وی با بیان اینکه دولت با مانع شدن ثبت سفارش خودروهای لوکس، باعث هجوم سرمایه‌ها به بازار مسکن و واحدهای لوکس شده است، گفت: بسیاری از خریداران هم اکنون سرمایه‌های خود را به سمت خرید واحدهای لوکس و گران‌ قیمت هدایت کرده‌اند که این خود باعث ایجاد نگرانی‌هایی در بین مسئولان شده است.

رهبر تاکید کرد: این اقدام باعث می‌شود مسکن تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده و زمینه‌ساز افزایش انباشت تقاضا در بازار شود.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصریح کرد: در گذشته نگرانی‌هایی درباره انباشت تقاضا و جهش قیمتی در این بازار وجود داشت که با این اقدام، نگرانی‌ها در این بخش دو برابر شده است.

وی در ادامه گفت:‌ در مهرماه یک جهش قیمتی در بازار مسکن وجود داشت که با تبدیل شدن مسکن به یک کالای سرمایه‌ای باید همچنان منتظر رشد قیمتی در این بخش باشیم.

به گفته وی؛ مذاکرات انبوه‌سازان با مسئولان دولتی درباره بافت‌های فرسوده همچنان ادامه دارد.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران یادآور شد: بافت‌های فرسوده دارای مشکلات خاص و پیچیده‌ای است که باید با تزریق تسهیلات و ارائه ایده‌های جدید، گره‌های این بخش را برطرف کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.