لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مجرمی که باید سرپرست کودک یتیم شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ گنبدکاووس فردی را به خاطر انتشار مطالب توهین‌آمیز در فضای مجازی محکوم کرد که یکی از کودکان یتیم تحت پوشش کمیته امداد را به مدت 2 سال تحت سرپرستی قرار دهد.

این مرد در فضای مجازی فردی را کلاهبردار خطاب کرده و از مردم خواسته بود جهت ارائه خدمات نزد وی مراجعه نکنند. با شکایت فردی که مورد اهانت قرار گرفته بود افترا زننده تحت تعقیب قرار گرفت و طرفین در دادگاه حاضر شدند.اما متهم منکر ارتکاب جرم شد و اعلام کرد قصد و نیتی در این خصوص نداشته است. مطابق قانون، برای متهم تا یک سال حبس یا شلاق یا هر دو در نظر گرفته شده اما دادگاه نظر به اینکه چنین مجازاتی را مناسب متهم نمی‌دانست وی را به خاطر جرم افترا به پرداخت جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد، اما از آنجا که جزای نقدی را نیز کافی نمی‌دانست وی را به‌عنوان مجازات تکمیلی محکوم کرد که یک کودک یتیم را به مدت 2 سال تحت مراقبت و سرپرستی قرار دهد.رئیس شعبه 102 دادگاه کیفری 2 گنبد کاووس همچنین گفت: درصورت تخلف متهم از دستور دادگاه برای بار اول تا یک سوم به مدت مجازات تعیین شده اضافه می‌شود و در صورت اجرانکردن حکم یا بی‌توجهی به کودک، برای بار دوم با مجازات حبس یا جزای نقدی دیگری مواجه خواهد شد.

منبع:ایران

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.