لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مالیات‌های مسکن نیازمند اصلاح و بازنگری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک کارشناس مسکن گفت: سیستم مالیات در بخش مسکن نیازمند اصلاحات و بازنگری جدی است.

MASKAN1214Wعباس شوکتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در چند سال اخیر موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی سازندگان مطرح شد که تاکنون اجرایی نشده و با توجه به وضعیت امروز بازار مسکن را با مشکلات عدیده ای مواجه می‌کند. علاوه بر این در حالی که املاکی ها باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند، انواع دیگر مالیات ها مانند مالیات بر ارزش افزوده از صنف مشاوران املاک دریافت می شود که با شرایط مالی آنها همخوانی ندارد.

وی با بیان اینکه نباید زمین مشمول مالیات شود، گفت: نهادهای مختلف مانند سازمان ملی زمین و مسکن از زمین های ذخیره شهری برای افزایش سرانه ها و کنترل بازار مسکن برخوردارند، اما از این ابزار کمتر استفاده می‌کنند و از طرفی تمایل به ثبت املاک شان در سامانه‌هایی مانند املاک و مستغلات ندارند.

این کارشناس بازار مسکن با اشاره به فضای مجازی خرید و فروش املاک گفت: صنف مشاوران املاک حدود ۵۵ سال سابقه دارد و با وجود اپلیکیشن‌های موجود در بازار دچار بیکاری گسترده‌ای شده است. معتقدم فعالیت این سامانه‌های مجازی باید زیر نظر اتحادیه مشاوران املاک باشد و از طرفی کاربران آنها مشاوران املاک باشند نه خریداران و فروشندگان. این تغییر باعث پویایی بیشتر مشاوران املاک و سهولت معاملات خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد مشاوران املاک فاقد مجوز در بازار مسکن هستیم که بدون ثبت کد رهگیری در معاملات مشکلات عدیده ای برای مردم و هم صنفی های خود به وجود آورده اند. قطعا برخورد با این املاکی‌ها در نهادینه شدن کد رهگیری مهم ترین اقدام خواهد بود.

شوکتی با اشاره به اینکه در کشور ما بیمه آتش سوزی به طرز نادرستی اجرا می‌شود، عنوان کرد: بر خلاف کشورهای توسعه یافته که شرکت‌های بیمه‌ای بر فرایند ساخت احاطه دارند و از بیمه ساختمان‌های غیر استاندارد جلوگیری می‌کنند، در کشور ما بیمه‌ها بدون اطلاع از کیفیت ساختمان این بیمه نامه را با ارزان ترین قیمت صادر کرده و زمانی که حادثه آتش سوزی در ساختمان اتفاق می افتد با لطایفالحیلی از پرداخت هزینه‌ها امتناع می‌کنند. بنابراین بیمه اتش سوزی به شکل کنونی باید متوقف شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.