لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا به بالای 1280 دلار رسید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز سه شنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا قرار گرفت و با افزایش نسبی روبرو شد.

tala628bبه گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که روز گذشته به پایین ترین سطح خود در 2 هفته اخیر رسیده بود، امروز بار دیگر با توجه به کاهش ارزش دلار با رشد نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 1283 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته تا 1271 د لار در هر اونس کاهش یافت که این پایین ترین قیمت طلا از 6 اکتبر بوده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا با 0.1 درصد کاهش به کمتر از 93.78 واخد رسیده است. ارزش دلار در برابر ین ژاپن با 0.1 درصد کاهش به 113.35 واخد رسیده است. ارزش دلار روز گذشته به بالاترین سطح خود در 3 ماه اخیر در برابر ین رسیده بود.

سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کشورهای آسیایی در شرایطی قرار است اوایل نوامبر انجام شود که به نظر می رسد ترامپ قصد دارد رئیس جمهور چین را برای افزایش فشار بر کره شمالی برای متوقف کردن برنامه های هسته ای و موشکی، مجاب کند.

به نظر می رسد برگزاری نشست بانک های مرکزی کانادا و اروپا در روزهای آینده و اعلام سیاست های پولی و نرخ بهره از سوی این بانک ها می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص قیمت طلا داشته باشد.

ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفته است که خیلی زود تصمیمش درباره رئیس جدید فدرال رزرو آمریکا را اعلام خواهد کرد.

تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر نرخ بهره را برای بار سوم افزایش خواهد داد.

ادامه بحران سیاسی در کاتالونیا می تواند تاثیر زیادی بر اوضاع اقتصادی و مالی منطقه یورو داشته باشد. دولت اسپانیا تهدید کرده است که کنترل مستقیم اداره امور کاتالونیا را در اختیار خواهد گرفت.

پارلمان کاتالونیا قرار است روز پنجشنبه نشست مهمی را برگزار کند. سنای اسپانیا نیز روز جمعه قرار است درباره ماده 155 قانون اساسی رای گیری کند.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی بریتانیا منطقه یورو و آمریکا قرار خواهد داشت. تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار قرار خواهد داشت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.