لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت طلا به ۱۳۰۳ دلار رسید

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۷۸ درصد افزایش به ۱۳۰۳ دلار و ۸۲ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که ممکن است آمریکا از توافق هسته ای خارج شود و پس از آنکه انتشار امارهای ضعیف از نرخ تورم آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره در اواخر امسال تا تضعیف کرد، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در 2 هفته و نیم گذشته رسید.

پس از آنکه وقوع طوفان های اخیر تولید نفت در منطقه خلیج مکزیک را مختل کرده، به رغم افزایش قیمت بنزین اما نرخ تورم آمریکا در ماه سپتامبر همچنان پایین باقی ماند.

بر اساس اعلام موسسه فدواچ تول، بازار شانس افزایش نرخ بهره در ماریکا در ماه دسامبر را 82 درصد می داند، در حالی که این رقم قبل از انتشار گزارش نرخ تورم آمریکا 87 درصد بود.

طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در امریکا حساس است، زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و رشد ارزش دلار می گردد که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.78 درصد افزایش به 1303 دلار و 82 سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز در پایان معاملات روز جمعه با 0.62 درصد افزایش به 1304 دلار و 60 سنت رسید.

دونالد ترامپ، روز جمعه با ادعای عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای و مطرح کردن احتمال خروج آمریکا از برجام، به این توافق بین المللی ضربه زد.

اوله هانسن، تحلیلگر ساکسوبانک در این باره گفت، اتخاذ یک موضع تقابلی تر در مورد ایران به نگرانی های موجود در بازار بر سر مسائلی همچون کره شمالی و آشفتگی سیاسی در واشنگتن اضافه می کند و تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا را افزایش می دهد.

شاخص ارزش دلار بعد از سخنان ترامپ در مورد ایران اندکی افزایش داشت، اما بعدا فروکش کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.