لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت جهانی طلا رکورد زد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همزمان با افت شاخص دلار به کمترین سطح خود در سه سال گذشته، قیمت طلا بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در بازارهای جهانی به بالاترین سطح آن در چهار ماه گذشته رسید.

once630aبه گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز انگلیس با اعلام این خبر، افزود: برخی تحلیلگران افت شاخص دلار را کوتاه مدت می دانند، زیرا معتقدند این افت ناشی از عرضه و تقاضا نیست.
قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا بعد از ظهر دیروز در بازار لندن پس از صعود به سطح یک هزار و 344 دلار و 44 سنت یا بالاترین قیمت از هشت سپتامبر (16 مهر)، به هنگام بسته شدن بازار با 0.1 درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن، به یک هزار و 339 دلار و 66 سنت در هر اونس رسید.
قیمت فلز زرد هفته گذشته در بازار لندن با ثبت یک افزایش 1.4 درصدی برای پنجمین هفته متوالی بالا رفت.
بازار کامکس آمریکا نیز بعد از دیروز شاهد افزایش قیمت آتی طلا بود؛ بهای این فلز گرانبها در پایان معاملات دیروز این بازار با 0.4 درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن، به یک هزار و 340 دلار و 50 سنت در هر اونس رسید.
«بارت ملک» رییس بخش استراتژی کالا در کارگزاری «تی دی سکیوریتیز» تورنتو در مورد افت شاخص دلار به رویترز گفت: ما شاهد افت یکنواخت و نه چشمگیر شاخص دلار هستیم، زیرا نرخ برابری دلار به این دلیل کاهش می یابد که بانک مرکزی اروپا ممکن است در اواخر سال 2018 به سیاست پولی انبساطی خود پایان دهد.
همزمان با اینکه یک مقام بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که این بانک ممکن است پس از ماه سپتامبر (شهریور-مهر 1397) برنامه خرید اوراق قرضه خود (که موجب افزایش عرضه پول می شود) را متوقف کند، نرخ برابری یورو دیروز بالا رفت.
شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار در مقابل 6 ارز اصلی (یورو، ین، پوند انگلیس، فرانک سوییس، دلار کانادا و کرون نروژ) را اندازه می گیرد، بعد از ظهر دیروز با 0.67 درصد کاهش به 90.367 رسید.
شاخص دلار در اوایل وقت دیروز با رسیدن به سطح 90.279 پایین ترین سطح خود از ژانویه 2015 (دی-بهمن 1393) را ثبت کرد.
کاهش ارزش دلار سبب می شود دارایی هایی مانند طلا که به دلار قیمت گذاری می شوند برای خریدارانی که واحد پولیشان ارزی بجز دلار است، ارزان شود و تقاضای آنها برای طلا را بالا ببرد.
«سایمون گامبارینی» تحلیلگر شرکت مشاوره ای تحقیقاتی «کپیتال اکونومیست» واقع در لندن به رویترز گفت: کاهش ارزش دلار ناشی از عرضه و تقاضای بازار این کالا نیست و بنابراین انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا برنامه افزایش نرخ بهره خود را دنبال کند، سیاستی که کاهش عرضه پول و گران تر شدن دلار را در پی دارد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.