لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت جهانی طلا بار دیگر وارد کانال 1200 دلاری شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز سه شنبه همچنان در کانا 1200 دلاری قرار گرفته است.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا در بازارهای بین المللی که روز گذشته تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و اوراق قرضه آمریکا با کاهش روبرو شده و به کمتر از 1300 دلار رسیده بود، امروز سه شنبه با تغییر چندانی روبرو نشده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه به سطح 1293 دلاری رسیده است. قیمت طلا در پایان مبادلات روز گذشته با کاهش 0.8 درصدی روبرو شده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش ارزش دلار در برابر ین ژاپن و یورو و همین طور رشد بهره اوراق قرضه آمریکا تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته است.

منابع آگاه اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز پنجشنبه با جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا دیدار کند. این بخشی از رایزنی های ترامپ برای انتخاب رئیس جدید بانک مرکزی آمریکا خواهد بود.

اریک روزن گرین رئیس فدرال رزرو بوستون در تازه ترین اظهاراتش تاکید کرد: فدرال رزرو آمریکا باید در نشست دسامبر نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد و در سال آینده نیز 3 بار دیگر نرخ بهره در مسیر صعودی قرار خواهد داشت. پیش بینی من این است که نرخ بیکاری آمریکا طی ماه های آینده کاهش و نرخ تورم با افزایش روبرو خواهد شد.

به نظر می رسد تنش های سیاسی بین المللی به خصوص بحران کره شمالی، مذاکرات برگزیت و اوضاع کاتالونیا می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا داشته باشد.

تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین و ژاپن نیز می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد. جدیدترین آمارهای اقتصادی منتشر شده نشان می دهد که مازاد تجاری منطقه یورو در ماه اوت با کاهش روبرو شده است.

پیش بینی می شود سیاست های مالیاتی و اقتصادی دولت ترامپ طی ماه های آینده می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی داشته باشد. به نظر می رسد در کوتاه مدت نوسانات ارزش دلار آمریکا عامل اصلی و موثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود.

نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و استقلال کاتالونیا از اسپانیا نیز مقام های ارشد اتحادیه اروپا را به شدت نگران کرده است.آمریکا و کره جنوبی نیز مانور دریایی تازه ای را برای نشان دادن قدرت نظامی به کره شمالی آغاز کرده اند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.