لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت آب زیر خط استاندارد!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در ایران مشترکان سه برابر کمتر از قیمت تمام شده آب، هزینه پرداخت می‌کنند. حتی قیمت یک لیتر آب معدنی در کشور ما بیشتر از دو برابر آب لوله‌کشی است که باتوجه به شرایط بحرانی آب، ارقام موجود منطقی به نظر نمی‌رسد.

به‌گزارش ایسنا، اهمیت آب در کره زمین به اندازه حیات همه موجودات زنده مهم است. از سوی دیگر حدود ۷۰ درصد کره زمین را آب تشکیل می‌دهد که سه درصد آن آب شیرین است و اتمام این آب نتایج وحشتناکی را برای همه موجودات زنده در بردارد.

افزایش قیمت آب یکی از راهکارهای کاهش مصرف در جهان شناخته می‌شود اما در ایران افزایش قیمت پابه‌پای کشورهای اروپایی که بعضا خودشان را از نظر اقتصادی کارامدتر از ما می‌دانند بالا نرفته است.

بر اساس آمار و ارقام، قیمت آب مصرفی در ایران در پایین ترین سطح خودش در بین اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی مثل نروژ، فرانسه، آلمان و حتی انگلیس و همسایه های خودمان قرار دارد و این کشورها چندین برابر مشترکان ایرانی بابت آب مصرفی هزینه پرداخت می‌کنند.

به‌طور مثال مشترکان در نروژ ۱۹ هزار و ۲۲۷ تومان، انگلیس ۹۰۴۸ تومان و فرانسه ۷۱۶۳ تومان برای هر متر مکعب آب هزینه پرداخت می‌کنند اما در ایران فقط ۴۱۴ تومان برای هرمتر مکعب آب هزینه پرداخت می‌شود.

به‌طور کلی باید گفت که در حال حاضر آب با کمترین هزینه در اختیار مشترکان قرار می گیرد که در این شرایط لازم است هم دولت و هم مشترکان نگاه ویژه‌ای به مساله آب در حوزه مصرف و مدیریت داشته باشند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.