لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قفل ثبت سفارش خودرو کی باز می‌شود؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قفل سایت ثبت سفارش همچنان پس از وعده‌های متعدد مسئولان بسته است و مشخص نیست مسئولان چه زمانی آن را بازگشایی خواهند کرد.

khodr0702به گزارش خبرگزاری میزان، حدود پنج ماه از بسته شدن سایت ثبت سفارش توسط سازمان توسعه تجارت می‌گذرد و فعالان این بخش همچنان از واردات خودرو منع هستند.

خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مسدود شدن سایت ثبت سفارش، گفت: این کار با هدف حمایت از تولید داخل صورت نگرفته، بلکه برای اصلاح منابع ارزی انجام شده است.

در حالی که ماه‌ها از بسته شدن سایت ثبت سفارش می‌گذرد که مسئولان سازمان توسعه تجارت برای بازگشایی آن وعده‌های متعددی دادند، اما هیچکدام به سرانجام نرسید.

علی آبادی مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با میزان در آخرین اظهارنظر در خصوص زمان بازگشایی سایت ثبت سفارش، اظهار کرد: زمان بازگشایی سایت ثبت سفارش مشخص نیست.

وی توپ را به زمین هیئت دولت انداخت و گفت: دستورالعملی در خصوص واردات خودرو برای هیات دولت ارسال شده که به محض اینکه تصویب و ابلاغ گردد، نسبت به بازگشایی سایت اقدام می‌کنیم.

در حالی مسئولان وعده‌های پی در پی می‌دهند که واردکنندگان از این تصمیم گیری بسیار شاکی هستند و معتقدند این کار خلاف قانون است.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو اعلام کرد: در پی توقف فعالیت سایت ثبت سفارش خودرو‌های وارداتی (موسوم به ثبتارش) نرخ این خودرو‌ها ۲۰ تا ۴۰ درصد گران شد و در برخی برند‌های معروف و پرطرفدار، افزایش ۶۰۰ میلیون ریالی قیمت رخ داد.

رهاد احتشام زاد افزود: تصمیم اشتباه دولت یازدهم در دخالت در بازار خودرو وارداتی در دی ماه پارسال سبب شده است این بازار در بلاتکلیفی فرو رود.

وی بیان کرد: ممنوعیت واردات از سوی شرکت‌های غیرنمایندگی در حالی ابلاغ شد که این شرکت‌ها به شفافیت کامل رسیده و حتی همه خودرو‌های وارداتی آن‌ها از گارانتی برخوردار بودند.

در مقابل مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در خصوص ممنوعیت واردات خودرو توسط شرکت‌های بدون نمایندگی گفت: بر اساس ابلاغیه دولت شرط واردات خودرو داشتن نمایندگی مجاز است.

علی‌آبادی تصرح کرد: اجرای این دستورالعمل هیچ انحصاری به وجود نمی‌آورد، هر شرکتی بتواند نمایندگی رسمی بگیرد و آیین‌نامه ضوابط فنی خودرو را رعایت کند می‌تواند اقدام به واردات خودرو کند.

در حالی که رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو توقف فعالیت سایت ثبت سفارش خودرو‌های وارداتی را علت افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی عنوان کرده است اما، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشتر گفته بود، توقف ثبت سفارش به منزله توقف واردات خودرو نیست.

خسروتاج گفت: در حال حاضر واردات خودروی سواری از محل ثبت سفارش قبلی در حال انجام است و نسبت به سال قبل از نظر تعداد ۳۸ درصد رشد داشته است.

از طرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز چندی پیش اعلام کرد: برای باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو باید منتظر طی شدن این مسیر باشیم.

حال باید منتظر ماند و دید زمان بازگشایی سایت ثبت سفارش چه وقت فرا می‌رسد، بازگشایی که اکنون وزارت صنعت توپ آن را به زمین هیئت دولت فرستاده و مسئولیت آن را از دوش خود برداشته است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.