لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قبولی ۱۳ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به میزان ظرفیت پذیرش در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال ۹۶ تاکید کرد انتخاب رشته برای مرحله تکمیل ظرفیت کنکور از شنبه ۴ آذرماه ۹۶ آغاز می‌شود.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا اظهار کرد: اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور برای پذیرش دانشجو در ظرفیت رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های دوره‌های روزانه، نوبت دوم شبانه)، مجازی، پردیس‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت‌های مازاد علوم پزشکی در کنکور ۹۶ به همراه جداول رشته‌های تحصیلی این دوره‌ها از بعد از ظهر امروز سه شنبه ۳۰ آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.
او افزود: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ که علاقه‌مند به تحصیل در این رشته‌های تحصیلی هستند، می‌توانند برای کسب اطلاع از عناوین رشته‌ها و دانشگاه‌های پذیرنده دانشجو در این مرحله به اطلاعیه سازمان سنجش و جداول رشته‌های مذکور مراجعه کنند.
توکلی گفت: براساس ضوابط، منحصرا داوطلبانی که بر حسب مورد در جلسه آزمون گروه آزمایشی یا گروه‌های آزمایشی انتخابی حاضر بوده‌اند، می‌توانند حداکثر ۵۰ کدرشته از گروه آزمایشی یا گروه‌های آزمایشی مذکور را انتخاب کرده و کدرشته‌های انتخابی را به ترتیب علاقه مرتب کرده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به ثبت این کدرشته‌ها در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.
او تاکید کرد: داوطلبان می‌توانند از روز شنبه ۴ آذر تا شنبه ۱۱ آذر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، این کدرشته‌ها را ثبت کنند.
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در مرحله تکمیل ظرفیت دوره‌های روزانه، نوبت دوم شبانه)، مجازی، پردیس‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت‌های مازاد علوم پزشکی در کنکور ۹۶ تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۷ برای ۱۳۵۹ کدرشته محل پذیرفته می‌شوند.
او یادآور شد: براساس درخواست برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش در برخی از کدرشته‌های تحصیلی صرفا براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد. این دانشگاه‌ها به جز دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار کرده‌اند.
توکلی اظهار کرد: به همین منظور داوطلبانی که علاقه‌مند به شرکت در این قبیل رشته‌های تحصیلی هستند اعم از اینکه در آزمون سراسری شرکت کرده یا شرکت نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته‌ها که به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، نسبت به ثبت‌نام در این کدرشته‌ها اقدام کنند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.