لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

فواید تغذیه با شیر مادر برای دندان های کودک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحقیقات متعدد نشان داده اند که تغذیه با شیر مادر به نوزاد در مقابله با عفونت ها کمک کرده و از ابتلا نوزاد به آسم، چاقی دوره کودکی و سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) پیشگیری می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حال تحقیق اخیر نشان داده است که تغذیه با شیر مادر برای دندان های نوزاد مفید است.

طبق اعلام انجمن دندان آمریکا، کودکانی که در طول شش ماه اول زندگی شان فقط با شیر مادر تغذیه شده اند در مقایسه با نوزادانی که برای مدت زمان کوتاه تری شیر مادر خورده یا با شیشه شیر غذا خورده اند، کمتر دچار مشکلات مربوط به ناهماهنگی دندان ها می شوند.

اطلاعات بیشتری که توسط این انجمن ارائه می شود به شرح زیر است:

- تغذیه با شیر مادر به ایجاد قدرت گازگرفتگی نوزاد کمک می کند.

- به محض شروع رشد دندان های نوزاد، لازم نیست شیردهی متوقف شود.

- تغذیه با شیر مادر ریسک ناشی از پوسیدگی دندان ها به دلیل تغذیه با شیشه شیر را کاهش می دهد.

- نوزادانی هم که با شیر مادر تغذیه می شوند در معرض کرم خوردگی دندان هستند از اینرو باید لثه و دندان های آنها بعد از شیرخوردن با یک دستمال پاک و تمیز شود. با ظهور اولین دندان نوزاد، از مسواک مخصوص استفاده شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.