لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

عوارض صبحانه نخوردن چيست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

يک کارشناس تغذيه گفت: اگر مدت زمان ناشتايي طولاني شود، نگهداري قند خون در سطحـي کــه مغــز قادر به فعاليت طبيعي خود باشد، مختل شده و يادگيري و تمرکز حواس کمتر مي‌شود.

بهاره غياثي با بيان اينکه نخوردن صبحانه در صورتي که تداوم يابد و تبديل به عادت شود، علاوه بر عوارض فوق موجب کمبود دريافت ساير مواد مغذي مورد نياز فرد مي‌شود، گفت: با حذف صبحانه از وعده‌هاي غذائي مواد مغذي که در اين وعده دريافت مي شود، در وعده هاي ديگر جايگزين نخواهد شد و در نتيجه کمبود کالري، ويتامين‌ها و املاح ايجاد مي‌شود.
اين کارشناس تغذيه دانشگاه علوم پزشکي کرمان با اشاره به مواردي جهت برخورداري کودکان سنين مدرسه از اشتهاي کافي براي صرف صبحانه، گفت: شام در ساعات ابتداي شب صرف شود و تا حد امکان کودکان شب در ساعت معين و ترجيحا زود بخوابند. همچنين صبح زودتر بيدار شده پس از شستن دست و صورت، کمي نرمش کنند تا براي صرف صبحانه اشتها پيدا کنند.

وي افزود: والدين صبحانه را به عنوان يک وعده غذايي مهم تلقي کنند و همگي به دور يک سفره به صرف صبحانه بپردازند تا تشويقي براي کودکان باشند.
وي گفت: فرني، شير برنج، حليم و عدسي اغلب مورد علاقه کودکان اين سنين هستند و از ارزش غذايي بالايي نيز برخوردارند. نان و پنير و گردو، نان و تخم مرغ، نان و کره و مربا، نان و کره و خرما، همراه با يک ليوان شير نيز نمونه‌هايي از يک صبحانه با ارزش هستند.
منبع: ايسنا

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.