لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

عفونت گوش منجر به کاهش میزان شنوایی و انواع بیماری‌ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

متخصص گوش، حلق و بینی اظهار داشت: وجود عفونت در گوش خارجی، میانی و داخلی منجر به کاهش میزان شنوایی می‌شود؛ هم‌چنین عفونت گوش ایجاد بیماری‌های فلج صورت، مغزی و استخوان‌ها را در پی خواهد داشت.

نادر اکبری متخصص گوش، حلق و بینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، گفت:‌ عفونت‌های گوش خارجی، میانی و داخلی با یکدیگر در ارتباط هستند و وجود عفونت در آنها می‌تواند منجر به کاهش میزان شنوایی شود.

وی افزود: در گوش خارجی به دلیل ایجاد التهاب در کانال گوش، عفونت‌ها مانع از ورود امواج صوت به داخل گوش و در نتیجه کاهش شنوایی در افراد می‌شود؛ همچنین وجود عفونت در گوش میانی از انتقال صوت به گوش داخلی جلوگیری می‌کند.

اکبری با اشاره به اینکه گوش داخلی محل تبدیل امواج مکانیکی صدا به امواج الکتریکی است، گفت: اگر در این منطقه تبدیل صدا عفونت وجود داشته باشد، عصب‌های شنوایی که صوت را به سمت مغز می‌برند، دچار اشکال و در نتیجه کاهش شنوایی می‌شوند.

این متخصص گوش، حلق و بینی اظهار داشت: عفونت در هر کدام از 3 قسمت گوش خارجی، میانی و داخلی علائم و عوارض مختلفی دارد. عوارض گوش خارجی گسترده شدن عفونت در اطراف گوش، تحریک پوست و غدد لنفاوی را در پی دارد.

فلوشیب راینولوژی گفت: علائم عفونت گوش میانی معمولاً به صورت درد،‌ التهاب، گرفتگی و ترشح چرکی از گوش است. همچنین عوارض آن گسترش عفونت به سمت عصب 7، ایجاد بیماری فلج صورت و عفونت استخوان‌ها کند؛ به سمت مغز برود و مشکلات مغزی را در پی داشته باشد.

اکبری در پایان افزود: عفونت‌های گوش داخلی مانند گوش میانی، معمولاً به صورت ویروس و باکتری‌ها ایجاد می‌شوند و ایجاد عوارض داخل مغزی و عفونت استخوان را در پی خواهد داشت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.