لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

طلا بهترین شانس را برای شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحلیلگر ارشد ساکسو بانک بر این باور است که سرمایه گذاران بین المللی باید صبور باشند چرا که طلا بهترین شانس را برای شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری دارد.

once630aبه گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، اوله هانسن تحلیلگر برجسته ساکسو بانک در سخنانی تاکید کرد: قیمت طلا احتمالا تا پایان سال 2017 میلادی با افزایش روبرو خواهد شد. سرمایه گذاران باید در شرایط کنونی صبور باشند چرا که طلا بهترین شانس و فرصت را برای شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری دارد.

بر اساس این گزارش هانسن در ادامه تصریح کرد: اختلاف بین نرخ بهره اوراق قرضه دو ساله و ده ساله آمریکا به شدت کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود در ده سال اخیر رسیده است. کاهش ارزش دلار در برابر ین ژاپن نیز مساله مهمی است که می تواند بر افزایش قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده تاثیر داشته باشد.

وی افزود: من به دقت تحولات نرخ ارز را دنبال می کنم. ارزش ین در برابر دلار رو به افزایش است و این مساله می تواند خبر خوبی برای بازار طلا باشد. کاهش اختلاف بین نرخ بهره اوراق قرضه دو ساله و ده ساله آمریکا نیز به نفع تقاضا و قیمت طلا خواهد بود و بهترین شانس را برای شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری فراهم خواهد کرد.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: ادامه خرید اوراق قرضه بلندمدت و فروش اوراق قرضه کوتاه مدت از سوی سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که بازارهای بین المللی به شدت نگران وقوع رکود و بحران اقتصادی هستند تا اینکه نگران تورم باشند و این مساله در نهایت به نفع تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا خواهد بود.

هانسن گفت: درست است که عدم توانایی قیمت طلا در شکستن سطح 1300 دلاری در شرایط کنونی موجب ناامیدی سرمایه گذاران شده است ولی در شرایطی که با افزایش چشمگیر شاخص سهام و اوراق قرضه روبرو هستیم، طلا مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده است.

وی در ادامه اظهار داشت: به نظر من سرمایه گذاران بیشتری در کوتاه مد ت به بازار طلا روی خواهند  آورد. طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی و همین طور تنش های سیاسی بین المللی قرار دارد. به نظر من فدرال رزرو آمریکا در ماه های آینده هیچ عجله ای برای افزایش نرخ بهره نخواهد داشت.

وی پیش بینی کرد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1275 دلار و سطح مقاومتی نیز 1305 دلار خواهد بود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.