لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

طلا با بیشترین افت قیمت در یک ماه اخیر روبرو شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با دیگر با کاهش همراه شده و به پایین ترین سطح خود در 2 هفته اخیر رسیده است.

tala629aبه گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، قیمت طلا در هفته ای که گذشت با بیشترین کاهش در یک ماه اخیر مواجه شده است.

بر اساس این گزارش تصویب بودجه آمریکا از سوی سنا طی روز گذشته تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 9.50 دلار کاهش معادل 0.7 درصد افت به کمتر از 1280 دلار رسیده است که این پایین ترین قیمت طلا از 6 اکتبر به شمار می رود.

قیمت این فلز گرانبها در هفته ای گذشت با افت 1.9 درصدی روبرو شده است. این بدترین عملکرد قیمت طلا از 22 سپتامبر به شمار می رود.

قیمت هر اونس نقره نیز با یک درصد کاهش به کمتر از 17.07 دلار رسیده است. قیمت نقره نیز در هفته گذشته با کاهش 1.9 درصدی روبرو شده است.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که دولت آمریکا در سال مالی 2017 میلادی با کسری بودجه 666 میلیارد دلاری روبرو شده است.

لوکمن اوتونگا تحلیلگر ارشد موسسه اف ایکس تی ام در این باره تاکید کرد: این هم یک هفته جالب دیگر برای طلا بوده است. طلا پس از افزایش مجدد به بالاتر از سطح 1300 دلاری بار دیگر طی هفته گذشته به کمتر از 1280 دلار بازگشته است. قیمت طلا در روزهای اخیر در شرایطی با کاهش روبرو شده است که تنش های سیاسی در عرصه بین المللی افزایش داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر می رسد امیدواری های مربوط به اصلاحات مالیاتی دولت ترامپ و تقویت ارزش دلار مهمترین عامل کاهش قیمت جهانی طلا بوده است.

پس از تصویب بودجه آمریکا در سنا ارزش دلار بار دیگر با افزایش روبرو شده است. تصویب بودجه توسط سنا مسیر لازم برای ترامپ را هموار کرده تا اصلاحات مالیاتی را اجرا کند.

گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

به نظر می رسد تنش های مربوط به استقلال کاتالونیا و اوضاع کره شمالی می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد. وضعیت سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.