لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

طلای جهانی 13 درصد گران شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت طلای جهانی در سال 2017 به دلیل تنش های سیاسی با رشد 13 درصدی قیمت روبرو بوده است.

ONCE1002به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، قیمت طلا در روزهای پایانی سال 2017 به بیشترین رقم در سه ماه اخیر رسید که در این بین کاهش ارزش دلار، تنش‌های سیاسی و فروکش کردن نگرانی‌ها در مورد تاثیر افزایش نرخ بهره در آمریکا بر رشد قیمت طلا دلیلی شد تا قیمت طلا در طی 7 سال اخیر بیشترین افزایش سالانه را تجربه کند.

همچنین افزایش نرخ طلا در سال ۲۰۱۷ در حالی بود که تحت تاثیر تنش‌ها بر سر کره شمالی، رسوایی ارتباط ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه و تداوم نرخ تورم پایین در آمریکا دلار شاهد ثبت ضعیف‌ترین عملکرد سالانه از سال ۲۰۰۳ تاکنون بود.

شاخص دلار روز جمعه به پایین‌ترین رقم در سی ۳ ماه گذشته رسید و موجب شد تا قیمت طلا به بالاترین رقم از اواخر سپتامبر تاکنون یعنی ۱۳۰۷ دلار و ۶۰ سنت برسد، البته در پایان معاملات اندکی این رشد قیمت تعدیل شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۶۰ درصد افزایش به ۱۳۰۲ دلار و ۸۰ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات امسال رشدی ۱۳ درصدی را به ثبت رساند. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز ۰.۹۳ درصد رشد داشت و به ۱۳۰۹ دلار و ۳۰ سنت رسید. بدین ترتیب قیمت طلای آمریکا نیز شاهد رشد سالانه ۱۲ درصدی بود.

در میان فلزات گرانبها، قیمت پالادیوم بیشترین رشد سالانه را شاهد بود و به افزایش نگرانی‌ها در مورد کمبود این فلز در بازار رشدی ۵۷ درصدی را به ثبت رساند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.