لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سکوت سازمان حمایت در برابر اتهامات وارده

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در پی اعلام اسامی شرکت‌های غیرقانونی پیش‌فروش خودرو از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، یکی از این شرکت‌ها این سازمان دولتی را متهم به ایجاد انحصار، رانت‌ و اخلال در عملکرد واردکنندگان خودرو کرد؛ با این حال این سازمان سکوت کرده و پاسخی به این اتهامات نداده است.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اسامی هفت شرکتی که به صورت غیرقانونی اقدام به پیش‌فروش خودرو می‌کردند شامل شرکتهای "عظیم­ خودرو"، "مفتاح رهنورد"، "داتیس خودرو"، "پرشین پارس"، "طاها خودرو"، "شهر خودرو" و " آداک خودرو"را اعلام کرد و به مصرف‌کنندگان هشدار داد از هرگونه پیش‌خرید خودرو از شرکتهای نامبرده خودداری کنند.

به دنبال این اقدام بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت اما شرکت "مفتاح رهنورد" به عنوان یکی از هفت شرکت نام برده شده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، با انتشار اطلاعیه‌ای مدعی شد که از مدت‌ها پیش مراحل و مقدمات دریافت مجوز پیش‌فروش خودرو را طی کرده‌ است اما هیچ نتیجه‌ای مبنی بر احراز یا عدم احراز صلاحیت این شرکت از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به آن اعلام نشده است.

این شرکت، بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنترل بازار کالا و خدمات را به تخریب شرکت‌های فعال بازار خودرو متهم و اعلام کرد که این سازمان در جهت تقویت شرکت‌های خاص قدم بر می‌دارد و ایجاد انحصار و رانت را از تبعات اطلاعیه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دانست.

در بخشی از اطلاعیه این شرکت آمده بود:" حداقل انتظار افکار عمومی از مسوولین و دستگاه‌های بازرسی و نظارتی، پیگیری و تحقیق و تفحص از قصد و نیت سازمان حمایت از تامین منافع شرکتهای خاص است".

به دنبال این اتهامات، ایسنا موضع سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد حاکمیتی مسوول کنترل بازار کالا و خدمات را پیگیر شد؛ با این حال با وجود پیگیری‌های صورت گرفته این سازمان سکوت اختیار کرده و پاسخی ارائه نکرد.

این سکوت در حالی است که منطقی به نظر نمی‌رسد عملکرد یک سازمان حاکمیتی در راستای انجام وظایف محوله از سوی شرکتهای ذی‌نفع مربوطه زیر سوال رفته و پاسخی به اتهامات داده نشود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.