لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سکه در حراجی چند؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حراجی امروز (شنبه)، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی هم قیمت و حتی بیشتر از نرخ موجود فروش رفت.

SEKEH0424به گزارش ایسنا، از حدود دو ماه پیش و با رشد قیمت سکه و حبابی شدن آن، بانک مرکزی حراج سکه را از کانال بانک کارگشایی در دستور کار قرار داد. دراین مدت آمارها نشان می‌دهد حدود ۲۸۰ هزار قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی از سوی متقاضیان حاضر در حراجی خریداری شده است.

بانک مرکزی برای امروز(شنبه) قیمت پایه هر قطعه تمام بهار را حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود که در نهایت تا یک میلیون و ۵۳۴ و یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان فروش رفته است. هر قطعه سکه تمام بهار در بازار امروز نیز در همین حدود و حتی کمتر فروش رفته بود. همچنین برای نیم سکه قیمت پایه ۶۵۰ هزار تومان تعیین شد که تا ۷۴۹ هزار و ۷۵۸ هزار تومان فروش رفت. قیمت نیم سکه نیز در بازار تا نیم روز حدود ۷۶۰ هزار تومان بود. البته باید خریداران علاوه بر قیمت نهایی تا ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز پرداخت کنند.

بنا بر گفته مدیران بانک مرکزی تاقبل از آغاز حراجی سکه در حدود دو ماه پیش، سکه تمام بهار تا ۲۵۰ هزار تومان حباب قیمتی داشت که در جریان برگزاری حراجی ها تا حدود زیادی تخلیه و به کمتر از ۵۰ هزار تومان رسیده است.

آنطور که حاضران در حراجی امروز اعلام کرده‌اند استقبال نسبت به روزهای قبل تا حدی کمتر بوده که عمده دلیل آن به تعطیلی روز قبل و فردا بر می‌گردد ولی در مجموع با وجود اجرای طرح پیش فروش سکه از هفته گذشته، این موضوع نتوانسته بر جریان حراجی تاثیر گذاشته و مانع از استقبال شود.

در حراجی سکه بسته‌های ۲۰ و ۵۰ تایی سکه‌های تمام و نیم بهار آزادی فروش می‌رود. این حراج با حضور مردم در روزهای  زوج و در ساعت ۱۴ در بانک کارگشایی(زیرمجموعه بانک ملی) برگزارمی‌شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.