لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سفرهای فضایی طولانی به مغز فشار می آورد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محققان دریافتند مغز فضانوردانی که ماهها در فضا بوده اند بعد از بازگشت به زمین به قسمت بالا جمجمجه شان تغییر جهت می دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، به گفته محققان هنوز پیامدهای این تغییر و فشار برمغز مشخص نیست.

به گفته دکتر دونا رابرتس، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی، کاملا مشخص نیست چه مدت بعد از بازگشت فضانوردان به زمین، مغز به خاطر جاذبه زمین به حالت قبل بازمی گردد.

اما یک نگرانی وجود دارد: اگر مغز به سمت بالا حرکت کند، می تواند یک رگ مغزی بزرگ را که باعث تخلیه خون از سر می شود تحت فشار قرار دهد و احتمالا فشار داخل جمجمه افزایش می یابد.

در حقیقت مشخص شده است که برخی فضانوردان با مشکلات بینایی از پایگاه فضایی بین المللی باز می گردند. ناسا این پدیده را "اختلال بینایی و فشار داخل جمجمه" یا "VIIP" نامیده است.

به گفته رابرتس، احتمالا جابجایی مغز به سمت بالا می تواند به توضیح پدیده VIIP کمک کند، اگرچه هنوز حصول اطمینان از این موضوع زود است.

این یافته ها مبتنی بر اسکن MRI مغز ۳۴ فضانورد است.  ۱۸ نفر از انها به طور میانگین ۱۶۵ روز در ماموریت فضایی بودند. بقیه میانگین ۱۴ روز در فضا بودند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.