لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سرنوشت شوم خواهر و برادر مهاجر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خواهر و برادر روستایی زمانی که برای پیدا کردن کار، با‌ ترک خانه به شهر آمدند نمی‌دانستند سرانجامی جز اعتیاد و سرقت در انتظارشان نیست.

به گزارش خبرگزاری برنا، چندی پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی شهرستان مشهد از سرقت لوازم داخل خودرو و عابربانکش از سوی سارقان خبر داد. با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سارق آغاز شد تا این که ماموران در جریان سرقت های مشابه دیگر قرار گرفتند.

با افزایش شکایت ها، تحقیقات پلیس برای رازگشایی از سرقت های سریالی ادامه داشت تا این که دو روز پیش ماموران هنگام گشتزنی در یکی از محله های جنوبی شهر متوجه دختر و پسر جوانی شدند که مقابل خودروهای پارک شده در آنجا پرسه می زنند. ماموران آنها را زیر نظر گرفته و هردو را پیش از این که فرصتی برای فرار پیدا کنند، دستگیر کردند.

متهمان با انتقال به پلیس آگاهی اظهارات متناقضی را بیان کردند تا این که متهم زن لب به اعتراف گشود و به افسر بازجو گفت: مدتی پیش برای پیدا کردن کار خانه مان را در روستا ترک کرده و به مشهد آمدم، اما نتوانستم کار پیدا کنم. در حالی که سرگردان کوچههای شهر بودم با مردی آشنا شدم که در زمینه سرقت و خرید و فروش شیشه فعالیت می کرد. من که از خیابان گردی خسته شده بودم، با او همراه شده به پاتوقش رفتم. او در برابر جای خواب و غذا از من خواست تا برایش دزدی کنم.

وی اضافه کرد: پس از مدتی هم مرا معتاد کرد تا در برابرش مقاومت نکنم. پس از سرقت ها به جای دستمزد از او شیشه می گرفتم. این اواخر بخشی از پول های سرقتی را نزد خود نگهداشتم و با آن خانه ای اجاره کرده و تصمیم گرفتم به تنهایی سرقت کنم. دیگر برای خودم کار می کردم و با تخریب قفل خودروهای پارک شده در خیابان و گاهی هم کیف قاپی هزینه زندگی و اعتیادم را تامین می کردم. چندی پیش متوجه شدم برادرم هم به مشهد آمده و در دام اعتیاد گرفتار شده است. او را به خانه خودم آوردم و از آن موقع برای این که هزینه زندگی و اعتیادمان را تامین کنیم، تصمیم گرفتیم دو نفری با هم کار کنیم.

فرمانده انتظامی شهرستان مشهد گفت: با اعتراف متهم، برادرش نیز گفته های او را تائید کرد وگفت در سرقت های مختلفی با خواهرش همدست بوده است. سرهنگ حجت نیکمرام افزود: در ادامه تحقیقات کار آگاهان با حضور در خانه متهمان و بازرسی از آنجا اموال سرقتی از جمله تعدادی کیف زنانه، کارت های بانکی و مدارک هویتی و مدارک متعلق به خودروهای مختلف را کشف کردند. وی یادآور شد: با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات از آنها برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.