لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

سرقت‌های مسلحانه دستگاه‌های معدن‌یاب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دو برادر سارق، با تشکیل یک باند، شرکت‌های خرید و فروش دستگاه‌های معدن‌یاب را هدف حمله مسلحانه خود قرار می‌دادند. اعضای این باند، با تهدید اسلحه و بستن دست‌وپای مدیر شرکت، دست به سرقت می‌زدند.

به گزارش روزنامه همشهری:ساعت ١٥ روز ٢١ شهریور وقوع یک سرقت مسلحانه در خیابان خلیج‌فارس به کلانتری ١٧٩ اعلام شد. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات نخست مشخص شد که ٣ نفر مسلح به اسلحه کمری اقدام به سرقت از یک شرکت خصوصی کردند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ٣٤تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «حدودا ساعت ١٢ روز ٢١شهریور سه نفر وارد دفتر شده و در مورد خرید برنج صحبت کردند. بعد به بهانه خوردن ناهار از دفتر خارج شدند و مجددا ساعت ١٤:٣٠ به دفتر برگشتند. به محض ورود به داخل دفتر دو نفر از آنها با اسلحه کمری تهدیدم کردند و نفر سوم نیز یک افشانه در اختیار داشت. آنها پس از بستن دست و پای من، اقدام به سرقت ٣٠‌میلیون تومان پول نقد و کیف شخصی‌ام کردند و از داخل شرکت خارج شدند.»
در ادامه تحقیقات از مالباخته، کارآگاهان اداره یکم با مراجعه به محل سرقت و انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که با وجود صحت خبر سرقت مسلحانه، مالباخته همه واقعیات ماجرا را به آنها نگفته است. بنابراین بار دیگر تحقیقات از وی انجام شد و او اینبار گفت که به‌صورت غیرقانونی در زمینه فروش دستگاه‌های معدن‌یاب فعالیت داشته و سارقان مسلح نیز به‌عنوان خریدار دستگاه‌های معدن‌یاب به دفتر او مراجعه و در ادامه اقدام به سرقت چندین دستگاه معدن‌یاب به ارزش تقریبی هر دستگاه ٣٠‌میلیون تومان کردند.
همزمان با رسیدگی به نخستین پرونده سرقت مسلحانه، وقوع دو سرقت مسلحانه دیگر نیز به اداره یکم پلیس آگاهی تهران اعلام شد که در بررسی دقیق آنها مشخص شد که سارقان به شیوه‌ای مشابه، با شناسایی شرکت‌های محل خرید و فروش دستگاه‌های معدن‌یاب اقدام به سرقت ده‌ها دستگاه از این شرکت‌ها کردند.
یکی از مالباختگان جدید در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «فرد ناشناسی برای خرید چند دستگاه معدن‌یاب به دفتر مراجعه کرد. در مرحله اول یعنی یک روز قبل از سرقت، مبلغ ٦٠٠‌هزار تومان بابت بیعانه خرید دستگاه پرداخت کرد. در مرحله دوم این شخص به‌همراه دو نفر دیگر برای پرداخت بقیه پول و تحویل گرفتن چند دستگاه مجددا به دفتر کار من مراجعه کردند اما اینبار پس از ورود به دفتر، ناگهان به روی من اسلحه کشیدند و دست و پای مرا بستند و بیش از ده دستگاه را سرقت کرده و از محل متواری شدند.»
با توجه به شیوه و شگرد سرقت و انجام اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی دو برادر به نام‌های صادق متولد ١٣٦٦ و قباد متولد ١٣٥٥ در غرب کشور شدند.
با شناسایی دقیق تصویر متهمان از سوی شکات پرونده، کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی به یکی از شهرستان‌های غرب کشور اعزام شده و روز ١٦مهر امسال اقدام به دستگیری هر دو برادر کردند. در بازرسی از مخفیگاه این دو برادر نیز تعداد دو قبضه اسلحه کمری نیز کشف شد.
«صادق» و «قباد» ضمن اعتراف به انجام سرقت مسلحانه از شرکت‌های محل خرید و فروش دستگاه‌های معدن‌یاب، یکی از دوستان خود را به‌عنوان عضو سوم گروه معرفی کردند که این شخص نیز در غرب کشور دستگیر شد و به همدستی با دو برادر و مشارکت در سرقت‌های مسلحانه اعتراف کرد.
با انتقال متهمان به اداره یکم پلیس آگاهی تهران، خریدار دستگاه‌های مسروقه نیز در تهران- محدوده میدان توحید شناسایی، دستگیر و در بازرسی از محل فعالیتش ده‌ها دستگاه معدن‌یاب مسروقه کشف و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.
سردار حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران، درباره این پرونده گفت: «متهمان در ادامه تحقیقات به یک فقره سرقت مسلحانه مشابه نیز در شهرستان کرج اعتراف کردند که این سرقت نیز شناسایی و مالباخته آن برای طرح شکایت به پلیس آگاهی تهران دعوت شد. متهمان درحال حاضر با قرار بازداشت قانونی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشته و تحقیقات تکمیلی از آنها برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.»

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.