لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

زندگی نامه مرحوم نعیم سلیمان اغلو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ترکیه یکی از بزرگ ترین ورزشکاران تاریخش را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری صدرانیوز- نعیم سلیمان اوغلو، وزنه بردار پرافتخار و معروف ترکیه درگذشت.نعیم سليمان اوغلو در يك خانواده ترك تبار بلغاري به دنيا آمد. تنها 47/1 متر در دوران بلوغ قد داشت و هيچ گاه قدش به يك مترونيم نرسيد.

زماني كه 15 ساله بود در سال 1982 (1361 شمسي) قهرمان جوانان بلغارستان شد تا در رقابت هاي قهرماني جوانان جهان شركت كند. در سال 1984 و در 16 سالگي تبديل به دومين نفري شد كه قادر بود سه برابر وزن خود را از روي زمين بلند كند.

بلغارستان، رقابت هاي المپيك آن سال را تحريم كرد اما چند هفته بعد سليمان اوغلو موفق شد وزنه اي را بالاي سر ببرد كه 30 كيلو از وزنه مهار شده توسط قهرمان المپيك آن سال سنگين تر بود. در سال 1986، سليمان اوغلو به تابعيت تركيه درآمد تا نماينده اين كشور در المپيك 1988 باشد. در دسته سبك وزن، او موفق شد در هر دو حركت يك ضرب و دو ضرب ركورد جهان را بشكند. سليمان اوغلو به مدت هشت سال ونيم بدون شكست باقي ماند تا اينكه در رقابت هاي قهرماني اروپا 1992 از مغلوب هميشگي اش يعني نيكولاي پشالوف بلغار شكست خورد اما سه ماه بعد در المپيك بارسلون سليمان اوغلو با اختلاف 15 كيلو، موفق به شكست مجدد پشالوف و كسب مدال طلاي اين وزن شد. چهار سال بعد در المپيك آتلانتا، سليمان اوغلو رقابت سختي را با «والريوس لئونيديس» يوناني برگزار كرده و در نهايت با شكست او ضمن به دست آوردن سومين مدال طلا، ركوردش را هم ترقي داد. در المپيك سيدني، سليمان اوغلو با سه بار تلاش در برابر وزنه 145 كيلويي مغلوب شد تا از دور مسابقات حذف شود.نعيم سليمان اوغلو چهره شاخص وزنه برداري تركيه از دستيابي به چهارمين طلاي المپيك بازماند. همان شب تلويزيون تركيه تصاوير تلخي را نشان داد كه نعيم در دهكده بازي ها خودش را درون اتاقي حبس كرده بود ضجه مي زد و بيرون اتاق، مسوولان تركيه اي، بيهوده او را دلداري مي دادند و مي گفتند عيبي ندارد نعيم، تو زحمتت را كشيدي، هميشه قهرمان مي شدي، دنيا كه تمام نشده است.نعيم در هر سه حركت خود از مهار وزنه بازماند و اوت كرد. افزايش سن و گرايش او به استعمال سيگار، عوامل اصلي شكست او از نگاه رسانه هاي تركيه اي بود.نعيم سليمان اوغلو در ابتدا به نام «نعيم سليمانوف» موسوم بود، زماني، بلغارها به ترك هاي ساكن كشور بلغارستان سخت مي گرفتند، حتي نام ترك ها را به لهجه و تلفظ بلغاري تغيير مي دادند. نعيم سليمان اوغلو به «نائوم شالامانوف» تغيير نام داد و سپس بعد از آنكه نعيم سليمانوف به كشور تركيه رفت نام خود را كاملابراساس ژنتيك و ريشه خود، تركي كرد و در واقع نعيم سليمانوف به نائوم شالامانوف و سپس به نعيم سليمان اوغلو تغيير يافت. نعيم سليمان اوغلو از سال 1984 در سطح دنيا فعاليت خود را آغاز كرد و تا سال 2000 سلطه او بر وزنه برداري دنيا كاملاخاتمه يافت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.