لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ریه افراد مسن گزینه مناسب تری برای عمل پیوند است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طبق نتایج مطالعه جدید، ریه افراد مسن اهداءکننده عضو گزینه مناسبی برای پیوند ریه بوده و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نرخ بقای گیرنده های جوان پیوند ریه از اهداکنندگان بالاتر از ۶۰ سال مشابه افرادی است که از اهداکنندگان جوان تر ریه دریافت می کنند.

تیم محققان دانشگاه لوئیزویل بیش از ۱۴ هزار پیوند ریه دریافت شده توسط افراد ۱۸ سال و بالاتر را در ایالات متحده بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ بررسی کردند. حدود ۲۶ درصد دریافت کنندگان عضو ۵۰ سال یا جوان تر بودند، در حالیکه ۲ درصد از آنها از دهندگان بالای ۶۰ سال ریه دریافت کرده بودند.

یافته ها نشان داد در بین گیرنده های پیوند، نرخ بقاء ۵ سال بین افراد دریافت کننده ریه های افراد مسن و افراد دریافت کننده ریه های افراد جوان مشابه بود.

بررسی های بیشتر آشکار ساخت بیماران جوان تری که ریه های افراد مسن را دریافت کرده بودند نتیجه بهتری را شاهد بودند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.