لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

روزگار «رضا ناجی»؛ از مکانیکی تا بازیگری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«رضا ناجی» با فیلم «بچه های آسمان» ساخته «مجید مجیدی» شناخته شد و پس از آن باز هم با مجیدی در فیلم «باران» همکاری کرد که این فیلم بسیار مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش روزنامه خراسان شمالی:او برای بازی در فیلم «آواز گنجشک ها» در جشنواره های بین المللی مورد تحسین قرار گرفت و موفق به دریافت خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین شد و از جشنواره آسیا پاسیفیک هم برای همین فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را به دست آورد. «پا تو کفش من نکن»، «فرشته ها بــا هم می آیند»، «نقش نگار»، «ترنج» و «من و زیبا» از دیگر فیلم هایی است که ناجی در آن ها به عنوان بازیگر حضور داشته  است. در این شماره فرصتی دست داد تا با «رضا ناجی» این بازیگر خوش اخلاق در رابطه با دغدغه‌هایش و بازیگری صحبت کنیم.
رضا ناجی کی و چگونه متوجه شد به حرفه بازیگری علاقه دارد؟
 از دوران نوجوانی به دو شغل بازیگری و مکانیکی علاقه داشتم. من هم مانند خیلی از دوستان بازیگرم در آن دوران که کم سن و سال بودم در نقش‌های متعددی بازی می‌کردم. سپس به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمدم. در ارتش از تخصصم در حرفه مکانیکی خودرو استفاده و بیشتر روی خودروهای سبک و سنگین کار می‌کردم.‌
پس بازنشسته ارتش هستید؟
بله. البته به خاطر علاقه به حرفه بازیگری هنگامی که در ارتش مشغول به کار بودم در فیلم های «فرار از جهنم» و «بچه‌های آسمان» هم ایفای نقش کردم. این را هم بگویم که بعد از بازنشستگی فعالیت‌  سینمایی‌ام بیشتر شد.
 شما در فیلم‌های مختلف مجید مجیدی همچون باران‌، ‌بید مجنون‌، ‌ آواز گنجشک‌ها‌ و ‌بچه‌های آسمان‌ بازی کردید. دلیل تداوم همکاری‌تان با مجیدی را  در چه می‌دانید؟
مجید مجیدی از بهترین کارگردانان کشور ماست و از بازی در فیلم‌های او بسیار خوشحال هستم و به آن افتخار می کنم. من و مجید مجیدی دوست و همراه و همدل هستیم و این سبب تداوم رابطه مان شده است. همیشه سعی می‌کنم خوب بازی و زیاد تمرین کنم تا نتیجه بگیرم.
هنوز هم همان شور و عشق اولیه را دارید؟
بله بازیگری برایم عشق و علاقه است و همین علاقه سبب شد تا به سمت سینما و تئاتر کشیده شوم بنابراین خیلی از موقعیت خودم راضی هستم. همیشه در زندگی عاشق بازیگری بوده‌ام. به‌نظرم موفقیت انسان‌ها به عشق و پشتکارشان باز می‌گردد. من هم در این راه خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم و پشتکار زیادی داشتم و نتیجه آن دریافت خرس نقره ای جشنواره برلین بود.
  شما بازی در نقش های کمدی را در کنار نقش های جدی و هنری تجربه کرده اید؛ برای تان بازی در نقش مثبت یا منفی فرقی نمی کند؟
 به بازی در نقش‌های هنری علاقه دارم بنابراین ابتدای ورودم به این حرفه در فیلم‌های هنری و نقش های مختلف بازی کردم‌ اما با گذشت زمان به این نتیجه رسیدم که باید بازی در نقش های طنز را هم تجربه کنم. معتقدم هر بازیگری باید بتواند در نقش های مختلف بازی کند.
همان گونه که اشاره کردید بازیگر باید بازی در هر نقشی را تجربه کند و شما هم با توجه به تجربه بازی در آثاری همچون بید مجنون‌‌ و من و زیبا‌، بازی در ژانرهای مختلف را تجربه کرده اید. بازی در این گونه آثار فرقی با هم دارد؟
بله فرق می کند. تفاوت آن در فیلم نامه و نقش است. هر فیلم نامه ای در هر ژانری در سینما و تلویزیون یا تئاتر جایگاه خودش را دارد و بازیگر براساس شناخت از محتوای فیلم نامه و نقش بازی می‌کند.
رضا ناجی در یکی از پرفروش ترین فیلم‌های سینمای ایران، « نهنگ عنبر‌ ١ و ٢ »، همبازی یکی از موفق ترین بازیگران سینما و تلویزیون یعنی رضا عطاران شد. از همکاری تان با او بگویید.
رضا عطاران بازیگر توانا و خوش اخلاقی است. کار در کنار او و دیگر بازیگران جوان برایم بسیار لذت بخش بود. معتقدم اثری خوب و موفق است که عوامل گروه با جان و دل کار کنند و این فیلم هم از فیلم نامه خوبی برخوردار بود و تلاش همه عوامل سبب شد نتیجه خوبی بگیریم.
 شما تجربه بازی در  فیلم هندی «پاییز» به کارگردانی امیر بشیر را دارید. از این فیلم بگویید.
 بله من نقش پلیس راهنمایی و رانندگی را بازی کردم. فیلم‌ «پاییز» برایم یک تجربه جالب و خوب بود. شرایط فیلم سازی در هند سریع پیش می رود چون امکانات سینمای هند از سینمای ایران خیلی بیشتر است. در مدت همکاری‌ام در فیلم «پاییز» فقط در حد چند کلمه‌ هندی یاد گرفتم. برای بازی در آن فیلم من دو مترجم داشتم‌  و آن ها دیالوگ ها را به من می گفتند و من حرف می زدم.
چند فرزند دارید و آیا آن ها هم به بازیگری علاقه دارند؟
 سه فرزند دارم و هر سه علاقه‌مند به هنر و سینما هستند. آن ها عاشق فیلم‌ها و بازی‌هایم هستند و درباره بازی‌هایم اظهارنظر های خوبی می‌کنند. البته پسرم، شهرام مهندس مکانیک، دخترم سحر مهندس معمار و سودابه کارمند است. به دلیل علاقه شان به این حرفه، تا جایی که امکان داشته آن ها را پشت صحنه همه فیلم‌هایم برده ام.
این روزها گویا تجربه همکاری با کمال تبریزی را دارید؟
در «خودسر»، جدیدترین اثر کمال تبریزی، مقابل دوربین رفته ام و نمی توانم درباره فیلم صحبت کنم. پیش از بازی در این فیلم هم با آرش معیریان در فیلم «دم سرخ ها» همکاری کردم. من در این فیلم کمدی نقش پدر رضا شفیعی جم را بازی می کنم و شهره لرستانی هم نقش مقابل من را ایفا می کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.