لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

رشد تقاضای جهانی طلا برای تولید گوشی های هوشمند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شورای جهانی طلا بر این باور است که شرکت های سخت افزاری بار دیگر برای تولید گوشی های تلفن همراه هوشمند به طلا روی آورده اند.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، شورای جهانی طلا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، پس از چند سال افت تقاضا، شرکت های سخت افزاری مثل سامسونگ و اپل بار دیگر تمایل زیادی برای استفاده از طلا در تولید گوشی های هوشمند نشان داده اند و این بخش می تواند منبع مهمی برای افزایش تقاضای طلا طی ماه های آینده باشد.

بر اساس این گزارش شورای جهانی طلا افزود: طی سال های 2010 تا 2016 میلادی شاهد افت 71 تن طلا در تقاضای شرکت های الکترونیکی برای تولید گوشی های هوشمند بودیم ولی پیش بینی می کنیم که این دوران رکود و افت تقاضا را پشت سر گذاشته ایم. شکی وجود ندارد که بخش فناوری منبع مهمی برای تقاضای طلا خواهد بود. روند صعودی تقاضای طلا از سوی شرکت های سخت افزاری از سه ماه پایانی 2016 آغاز شده است.

شورای جهانی طلا اعلام کرده است که طی سال گذشته طلای بیشتری برای کاربردهای فنی نسبت به پلاتین و پالادیوم مصرف شده است. دو فلز گرانبهایی که بیشتر به خاطر تقاضای صنعتی مشهور هستند.

تحلیلگران بر این باورند که تقاضای طلا برای تولید گوشی های هوشمند به شدت رو به افزایش است. برآوردها نشان می دهد که هر گوشی هوشمند تلفن همراه شامل یک تا 1.50 دلار طلا خواهد بود ولی میزان مصرف طلا در این گوشی ها با پیچیده تر شدن آنها افزایش خواهد یافت.

این گزارش نشان می دهد که سه ماه پایانی 2017 میلادی دوره شلوغ و پرمشغله ای برای تولیدکنندگان گوشی های هوشمند است. نسل جدید ابزارهای الکترونیک هوشمند به معنای نسل جدید چیپ های الکترونیکی خواهد بود. پیش بینی می شود که میزان طلای استفاده شده برای تولید گوشی های هوشمند نسل جدید بیشتر از گوشی های قبلی خواهد بود.

شورای جهانی طلا همچنین پیش بینی کرده است که بخش خودروسازی نیز تقاضای بیشتری برای استفاده از طلا برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی خواهد داشت. تحلیلگران بر این باورند که خودروهای جدید برقی و هیبریدی نیاز بیشتری به میکروچیپ های پیشرفته خواهند داشت. بخش انرژی های پاک نیز تقاضای فزاینده ای برای استفاده از طلا دارد. رابطه بین پنل های خورشیدی و طلا طی سال های اخیر افزایش یافته است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.