لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

رئیس دولت کاتالونیا برای پناهندگی به بروکسل رفت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خبرگزاری افه گزارش کرد، «کارلوس پوجدمونت» رئیس معزول دولت محلی کاتالونیا و پنج تن از اعضای دولت سابقش روز دوشنبه چند ساعت پس از اینکه دادستانی اسپانیا خواستار طرح اتهام علیه وی و اعضای کابینه اش شد، برای پناهندگی به بروکسل رفتند.

به گزارش ایرنا، پوجدمونت و همراهان وی که به جرایم شورش و اختلاس متهم هستند پس از سفر با خودرو شخصی از کاتالونیا به شهر مارسی فرانسه با هواپیما از این شهر به بروکسل پرواز کردند .
خبرگزاری افه افزود، منابع پلیس اسپانیا اعلام کردند کسانی که پوجدمونت را همراهی می‌ کنند رئیسان معزول اداره امور داخلی‌ ، اداره بهداشت و درمان، اداره امنیت، اداره کار و امور اجتماعی افزون بر اداره کشاورزی ، دامداری، شیلات و تغذیه هستند.
سفر پوجدمونت و همراهانش به بروکسل در حالی‌ صورت گرفته که روز یکشنبه «تئو فرانکن» وزیر مهاجرت بلژیک خبر داده بود که شاید بروکسل با درخواست احتمالی‌ پناهندگی سیاسی رئیس معزول دولت محلی کاتالونیا موافقت کند. با این حال ، «شارل میشل» نخست وزیر بلژیک چند ساعت بعد اظهارات وزیرش را در این باره رد کرد .
روزنامه «لا وانگواردیا» نیز در خبری نوشت، بلژیک هنوز به این افراد پناهندگی نداده و گفته است که باید سیگنال های جدی تعقیب وجود داشته باشد تا بشود به پوجدمونت و همراهانش پناهندگی داد.
بلژیک همچنین اعلام کرده که برای بررسی درخواست پناهندگی ، پوجدمونت و همراهانش باید ثابت کنند که تحت تعقیب جدی و یا در معرض خطر واقعی‌ قرار دارند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.