لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

دو سال تا چهار خطه شدن جاده هراز

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عملیات اجرایی ۴۸ کیلومتر باقیمانده طرح چهار خطه کردن هراز در مازندران تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات راه سازی در بازدید از جاده هراز گفت: با بهره برداری پروژه چهارخطه کردن بایجان تا آمل به طول ۷ و نیم کیلومتر در آینده نزدیک مشکل ترافیک محدوده پل چلاو در محور هراز برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کل محور هراز در محدوده استان مازندران ۱۰۱ کیلومتر است، افزود: برنامه این وزارت خانه چهار خطه کردن سرتاسر محور هراز است و در آینده‌ای نزدیک، این محور به صورت بزرگراه عمل خواهد کرد تا مردم راحت‌تر و ایمن‌تر مسافرت کنند.

خیرالله خادمی گفت: پیشرفت فیزیکی چهارخطه کردن محور هراز ۵۲ درصد است که از ۱۰۱ کیلومتر این محوردر مازندران ۵۳ کیلومتر تونل، پل و دیواره بلند است که با شمع کوبی قابل اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات راه سازی در این محور را بسیار دشوار، سخت و هزینه بر دانست و افزود: مشکلی در اجرا نداریم پیمانکاران با تمام توان در حال کار هستند تا عملیات اجرایی ۴۸ کیلومتر باقیمانده پروژه چهار خطه کردن هراز در مازندران دو سال آینده به بهره برداری برسد.

خادمی طلب پیمانکاران پروژه هراز را ۴۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: طلب پیمانکاران از محل اسناد خزانه اسلامی تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

خادمی با اشاره به اینکه ۵۵ کیلومتر از محدوده این محور دراستان تهران است و مشکل این محور بایستی از ابتدا تا انتها بایستی برطرف شود، افزود: ورودی استان تهران از عوارضی پردیس شروع می‌شود که در این محدوده گردنه‌های برف گیر و حادثه خیز زیادی داریم که نیازمند برطرف شدن است تا بتوانیم محوری ایمن داشته باشیم.

وی ادامه داد: در محدوده استان تهران ۲۴ کیلومتر پل و تونل طراحی شده است که با اجرای آن طول ۵۵ کیلو متر مسیر به ۲۴ و نیم کاهش پیدا می‌کند و با اجرای آن تمام محدوده‌های حادثه خیز رفع می‌شود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.