لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

دستگیری عاملان زورگیری از دانش آموزان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو زورگیر 18 ساله که اقدام به زورگیری از دانش آموزان در شهرری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ 12 مهرماه دو نوجوان حدود 15 ساله با مراجعه به واحد گشت کلانتری 131 شهرری به مأموران اعلام کردند که توسط دو جوان  هدف زورگیری و ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.
با اظهارات دو نوجوان مبنی بر سرقت وجوه نقد و گوشی‌های تلفن همراهشان توسط دو جوان به صورت پیاده، مشخصات ظاهری سارقان از مال باختگان دریافت و در اختیار دیگر واحدهای گشت کلانتری 131 قرار گرفت، با اجرای طرح مهار، سرانجام مأموران در محدوده شهرک گل‌ها موفق به شناسایی دو جوانی شدند که در حال زورگیری یک گوشی تلفن همراه از یک جوان رهگذر بودند و در بازرسی اولیه از این دو نفر تعداد پنج دستگاه گوشی تلفن همراه نیز کشف شد .
باتشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و دو تن از مال باختگان پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهارات خود گفتند که این دو سارق با گذاشتن چاقو در زیر گلویمان اقدام به سرقت وجه نقد و گوشی تلفن همراهمان کردند.
 یکی دیگر از مال باختگان نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با دوستم در حال بازگشت از مدرسه بودیم که دو پسر جوان در حالی که روی صورت یکی از آن ها آثار جراحت شدید کاملا مشهود بود ، دست مرا گرفتند و یک لگد به من زدند ؛ آن ها در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کردند و سپس با چاقو ضربه ای به دستم زدند که باعث جراحت آن شد. مال باخته‌ای دیگر نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: متهمان باچاقو و شیشه به طرف من حمله کردند و یکی از آن ها قصد خالی کردن جیب مرا داشت که ناگهان گشت پلیس رسید و آن ها را بازداشت کرد.
متهمان به‌نام های شایان و امیرمحمد که هر دو نفر 18 ساله بودند در شرایطی منکر هرگونه زورگیری و سرقت بودند که تمامی مال باختگان این دو نفر را کاملا شناسایی کردند، در تحقیقات میدانی از محل سکونت متهمان نیز مشخص شد که هر دو نفر آن ها دارای سوء شهرت و سابقه شرارت در محل سکونتشان هستند.
 همچنین در بررسی سوابق این دو متهم ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که شایان . ن به اتهام سرقت مقرون به آزار با سلاح سرد ، دارای یک حبس تعلیقی از شعبه 102 دادگاه کیفری 2 شهرستان شهرری است اما با وجود این اقدام به زورگیری از مال باختگان کرده و دقیقا دوره یک ساله این حکم در روز دستگیری اش به پایان می‌رسیده که دستگیر شده است .
براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: از تمامی مال باختگان به‌ویژه در محدوده شهرری که به‌این شیوه و شگرد ، توسط دو سارق زورگیر 18 ساله از آن ها زورگیری شده و تهدید شده اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمان به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.