لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

دریای مازندران سردمدار بارندگی‌ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با گذشت چهل روز از سال آبی 97-96 ارتفاع كل ريزش های جوی بالغ بر 8.9 ميليمتر گزارش شده است. اين مقدار بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت 34.1 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 14.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری میزان، از ابتدا سال آبی 97-96 تا 10 آبان ماه ارتفاع كل ريزش های جوی بالغ بر 8.9 ميليمتر گزارش شده است. اين مقدار بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت( 13.5 ميليمتر) 34.1 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 7.8 ميليمتر) 14.1 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

حجم بارش اول مهر تا پايان 31 شهريور معادل 14.667 ميليارد مترمكعب اعلام شده است.

میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری تاکنون 68.4 میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 13.2 درصد افزایش و در مقایسه با بلند مدت 49 ساله 19 درصد افزایش داشته است.

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها 0.3 میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش و در مقایسه با متوسط 49 ساله 97.5 درصد کاهش داشته است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه شاهد 11.5 میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 18.2 میلیمتر ثبت شده، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد کاهش 36.8 درصدی است.

میزان بارش در فلات مرکزی ایران با 81.8 درصد افزایش نسبت به سال گذشته 2 میلیمتر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 1.1 میلیمتر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین متوسط بارش در 49 ساله گذشته این حوضه 5.6 میلیمتر گزارش شده است.

حوضه مرز شرق در سال آبی جاری 0 میلیمتر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 0.1 میلیمتر بارش را تجربه کرده بود و این نشان از کاهش 100 درصدی بارش ها در مقایسه با سال آبی گذشته و کاهش 100 درصدی نسبت به آمار 49 ساله بلند مدت در این حوضه است.

حوضه آبی قره‌قوم تاکنون 1.8 میلیمتر بارش داشته است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 0.1 میلیمتر بوده است.

بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه صفارود رامسر استان مازندران با 572.5 میلیمتر و کمترین میزان برای ایستگاه های متعددی بدون بارندگی به ثبت رسیده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.