لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حکم قصاص برای مربی تیراندازی پلیس آگاهی تهران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مربی تیراندازی پلیس آگاهی تهران که در جریان دستگیری یک متهم وی را با شلیک گلوله کشته بود دیروز با حکم قضایی به قصاص محکوم شد.

به گزارش رکنا، عباس 40 ساله که مامورپایگاه چهارم پلیس  اگاهی تهران و مربی تیراندازی است بیست و چهارم خرداد 94 در جریان دستگیری پسر 21ساله ای به نام میلاد که به اتهام سرقت  تحت تعقیب پلیس بود وی را با شلیک سه گلوله به سینه اش در خیابان ابوذر تهران از پا درآورد و ادعا کرد میلاد قربانی شلیک اشتباهی در جریان تعقیب و گریز شده است.

وقتی کارشناسان اسلحه شناسی اعلام کردند شلیک از فاصله کمتر از 3 متر صورت گرفته است پدر و مادر قربانی علیه مامور پلیس شکایت کردند و به این ترتیب پرونده شلیک خونین به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. عباس که با قرار وثیقه آزاد بود در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست محمد باقر قربان زاده و با حضور دو مستشار پای میز محاکمه ایستاد.
در آن جلسه پدر و مادر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای عباس حکم قصاص خواستند.
پدر میلاد گفت: من و همسر و دو پسرم در خانه بودیم که زنگ در خانه زده شد. پسر کوچکم مقابل در رفت و با سه مرد ناشناس که خودشان را مامور پلیس معرفی کرده بودند روبه رو شد. آنها گفته بودند میلاد به اتهام سرقت از یک خانه تحت تعقیب است. به همین خاطر می خواستند وارد خانه شوند اما چون لباس شخصی به تن داشتند و حکم ورود را به من نشان ندادند مانع ورود آنها به خانه ام شدم. همان موقع میلاد که در اتاق خوابش بود از روی دیوار حیاط از خانه خارج شد و دقایقی بعد صدای شلیک چند تیر شنیدم. همسایه ها دیده اند که مامور پلیس بدون اینکه تیرهوایی شلیک کند از فاصله نزدیک به سینه پسرم شلیک کرده است. به همین خاطر برای عامل قتل پسرم حکم قصاص می خواهم.
سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: 19 سال سابقه کار دارم اما هیچ وقت در هیچ یک از ماموریت ها به کسی شلیک نکرده بودم. من و دو نفر از همکارانم ماموریت داشتیم تا سه متهم به سرقت را دستگیر کنیم. همان روز صبح دو متهم را بازداشت کردیم و آنها نشانی خانه میلاد را که سومین متهم پرونده بود به ما دادند. ما حتی شماره واحد مسکونی را هم نمی دانستیم. فقط یکی از متهمان گفته بود پدر میلاد صاحب یک تاکسی است. وقتی به آدرس مورد نظر رفتیم دو همکارم مقابل خودرویی که دو متهم دستگیر شده در آن نشسته بودند ایستادند و من زنگ دری را که مقابل آن یک تاکسی پارک شده بود زدم.من گفتم شیشه تاکسی شکسته و بهتر است صاحب تاکسی مقابل در بیاید. همان موقع پدر و برادر میلاد از خانه بیرون آمدند ولی میلاد که متوجه ماجرا شده بود از روی دیوار خانه همسایه فرار کرد و من او را تعقیب کردم. همان ابتدا تیرهوایی شلیک کردم تا میلاد تسلیم شود اما پا به فرار گذاشت که دومین تیر را به سمت پایش نشانه رفتم. اما اصلا متوجه نشدم که تیر به پایش برخورد کرده است.او همچنان در حال فرار بود که یک تیر دیگر شلیک کردم و چون دیوار خانه همسایه سست بود پای میلاد به داخل دیوار فرو رفت و او روی زمین افتاد. من تیری را مستقیم به سمت او شلیک نکرده ام و هرگز قصد کشتن  او را نداشتم.
این متهم در مقابل سوال قاضی  درباره اینکه با وجود داشتن رتبه قهرمانی تیراندازی و مربی گری چطور تیر از فاصله 3 متری خطا رفته است پاسخ داد: متهم در حال فرار بود و مدام جایش را تغییر می داد. به همین خاطر تیرم خطا رفت و او قربانی شلیک اشتباهی شد.
سپس هیات قضایی ادامه جلسه را برای احضار دو نفر از همسایه های قربانی که شاهد ماجرا بودند به بعد موکول کرد.در دومین جلسه و با شنیدن اظهارات شاهدان ماجرا هیات قضایی وارد شور شد و دیروز حکم به قصاص مامور پلیس صادر کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.