لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حمایت مسئول امور رسانه‌ای دانشگاه آزاد از وزیر علوم پیشنهادی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه انتظار نداشتیم در دولت آقای روحانی یک گزینه غیر اصلاح‌طلب برای وزارت علوم معرفی شود، تصریح کرد: مواضع وزیر پیشنهادی علوم به عنوان یک اصلاح‌طلب در سال‌های اخیر را مثبت ارزیابی می‌کنیم.

دکتر صالح اسکندری در گفت‌وگو با  خبرگزاری آنا با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگ‌ترین زیر‌نظام‌های آموزش عالی در کشور است، گفت: «این دانشگاه مردمی حدود ۴۰ درصد این بار را بدون تحمیل حتی یک ریال به بودجه عمومی کشور به دوش می‌کشد.»
او افزود: «طبیعی است هماهنگی وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی نقش به‌سزایی در پیشبرد اهداف نقشه جامع علمی کشور خواهد داشت‌.»
اسکندری یکی از مصادیق این هماهنگی را هیات ۳ نفره تایید رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و ابراز امیدواری کرد پس از رای اعتماد معرفی نماینده وزارت علوم در این هیات یکی از اولین اقدامات وزیر آتی باشد.
سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه انتظار نداشتیم در دولت آقای روحانی یک گزینه غیر اصلاح‌طلب برای وزارت علوم معرفی شود، اما مواضع غلامی به عنوان یک اصلاح‌طلب در سال‌های اخیر را مثبت ارزیابی می‌کنیم.
او به برنامه ارائه‌شده توسط منصور غلامی به مجلس شورای اسلامی برای کسب رای اعتماد اشاره کرد و گفت: «یکی از انتظارات همیشگی زیر نظام‌های آموزش عالی در کشور کاهش نقش تصدی‌گری وزارت علوم و اهتمام ویژه به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بوده است.»
اسکندری به تجارب گذشته این وزارت‌خانه اشاره کرد و ادامه داد: «در همه عرصه‌هایی که وزارت علوم از نقش سیاست‌گذارانه خود بر‌اساس برنامه ششم توسعه کشور کاسته و بر رویکرد تصدی‌گری اصرار ورزیده به نقش و جایگاه توامان وزارت علوم و زیر نظام‌های آموزش عالی لطمه خورده است.»
سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی افزود: «بر این اساس باز‌تعریف نقش زیر‌نظام‌های آموزش عالی بر‌اساس برنامه آمایش آموزش عالی مصوب شورای انقلاب فرهنگی و تعریف کارویژه‌های متناسب با وزن و جایگاه هر یک از این زیر‌نظام‌ها در صورت اجرایی‌شدن می‌تواند نقش به‌سزایی در پیشبرد اهداف نقشه جامع علمی کشور داشته باشد.»

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.