لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حراج سکه ادامه یابد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر:چنانچه این روند مقطعی نبوده و حراج سکه ادامه داشته باشد میتوان امیدوار شد که قیمت سکه کاهش یابد .

sekke628به گزارش خبرگزاری برنا، سید حجت شفائی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، در خصوص افزایش قیمت سکه به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا گفت: تنها راهی که میتوان قیمت سکه را پایین آورد حراج کردن آن است که بانک مرکزی با ادامه روند حراج سکه می تواند این حباب افزایش قیمتی را کاهش دهد.

شفائی ادامه داد:زمانی که عرضه زیاد باشد مطمئنا نرخ آن محصول نیز کاهش می یابد.زمانی قیمت سکه در بازار به نحوی بود که همپای طلا پیش میرفت. و حتی برخی از افراد سکه را ذوب می کردند تا به صورت طلا عرضه کنند.

قبلا این حباب قیمتی وجود نداشت

وی در ادامه افزود:چنانچه این روند مقطعی نبوده و  حراج سکه ادامه داشته باشد میتوان امیدوار شد که قیمت سکه کاهش یابد .

این کارشناس بازار طلا و جواهر در ادامه افزود: عاقلانه ترین و منطقی ترین راه، تزریق سکه به بازار است.چنانچه بانک مرکزی به صورت مقطعی و در مدت کوتاه این سیاست را انجام دهد مطمئنا پس از اتمام این دوره مجددا بازار به حالت سابق برگشته و قیمت ها مجددا افزایش پیدا خواهد کرد در صورتی که بازار اشباع شود و سیاست تزریق سکه به همین شکل ادامه پیدا کند این مشکل حل خواهد شد.

وی با اشاره به این موضوع که سکه جز سرمایه هایی است که از بین نمی رود. افزود: یکی از دلایلی که مردم علاقه مند به خرید سکه و طلا هستند این است که از قدیم الایام مهم ترین سرمایه مردم طلا بوده  در هر زمانی به سهولت  نقد می شود

شفائی تشریح کرد: مسائل داخلی و سیاسی در تعیین نرخ سکه تاثیرگذارند .در کشور ما نیز همانند سایر کشور ها 2 پشتوانه ارز و طلا وجود دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر در خصوص حل مشکل  حباب افزایش قیمت گفت: تنها راه حل این است که بانک مرکزی توسط بانک کارگشایی  قیمت سکه را روزانه تنظیم کند تا به استاندارد بازار برسد و نیز روند حراج سکه را ادامه دهد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.