لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

توقف ساخت برج حاشیه‌ساز در شهرک غرب!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادامه عملیات ساخت‌وساز برج حاشیه‌ساز در شهرک غرب متوقف شد. روز گذشته در کانال تلگرامی که از سوی ساکنان معترض برج‌های اطراف به این برج در حال ساخت تشکیل شده، تصویری مبنی بر قراردادن یک بلوک سیمانی مقابل کارگاه ساختمانی این برج منتشر شد که نشان‌دهنده توقف عملیات ساخت‌وساز در این برج است.

به گزارش «دنیای اقتصاد» اگرچه سابقه پیگیری مقامات نظارتی(شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور) به موضوع ساخت این برج در شهرک غرب به خردادماه سال ۹۳ بازمی‌گردد، اما به نظر می‌رسد پیگیری جدید شورای‌عالی شهرسازی برای توقف عملیات ساختمانی خارج از ضوابط این برج، بالاخره نتیجه داده است.

طی این مدت ساکنان برخی برج‌های مجاور با انتقاد نسبت به مسدود شدن مسیر عبور و مرور خود از یکسو و اعتراض نسبت به اینکه برج جدید در مطالعات قبلی این محدوده مطرح نبوده خواستار توقف عملیات ساخت این برج ۳۳ طبقه بودند. از این‌رو از شورای‌عالی شهرسازی پس از انجام مطالعات و دست یافتن به نتایجی مبنی بر مغایر بودن ساخت این برج با ضوابط فرادست، در قالب مصوبه‌ای حکم به توقف کلیه عملیات عمرانی برج شهرک غرب داد.

مطابق بررسی‌های انجام‌شده از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری پروانه ساختمانی صادر شده برای این برج در شهرک غرب خلاف ضوابط فرادست است. با این حال، بازدید میدانی از روند اجرایی حکم شورای‌عالی شهرسازی و معماری طی یک‌سال اخیر نشان می‌دهد نه‌تنها عملیات عمرانی این برج متوقف نشده، بلکه این برج مراحل پایانی ساخت در مرحله اسکلت و سقف را پشت‌سر می‌گذارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد برج ۳۳ طبقه در محدوده‌ای در دست ساخت است که ۱۹ برج مسکونی در ارتفاع ۱۶ تا ۲۱ طبقه، در اطراف آنها از دهه ۵۰ تاکنون، احداث شده‌اند. در این میان با شکل‌گیری دولت دوازدهم، محمدسعید ایزدی دبیر جدید شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور خبر از نوع جدید پیگیری برای پرونده ساخت‌وساز برج شهرک غرب داد. از این‌رو به نظر می‌رسد انتشار تصویر قرارگیری بلوک سیمانی مقابل کارگاه ساختمانی برج شهرک غرب به معنای به دست آمدن نتایج جدیدی از اجرای حکم شورای‌عالی شهرسازی و معماری است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.