لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ترور بن سلمان و لغو همه پرسی در روزنامه‌های عربی منطقه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری اجلاس مخالفان سوری در عربستان، ترور ولیعهد عربستان و لغو نتیجه رفراندوم در اقلیم کردستان عراق از موضوعات مورد توجه ویژه رسانه‌های عرب‌زبان هستتند.

به گزارش خبرگزاری آنا، عناوین مهم روزنامه‌های عرب‌زبان منطقه را در زیر می‌خوانید:
مخالفان سوری برای مشارکت در اجلاس «ریاض 2» آماده می‌شوند

روزنامه عکاظ چاپ عربستان گزارش کرد: «هیات سیاسی ائتلاف ملی مخالفان سوری اعلام کرد لیست افرادی که قرار است در اجلاس ریاض 2 مشارکت داشته باشند آماده شده است.»
در این راستا منابع آگاه از هیات مخالفان خبر دادند که از حزب اتحاد دموکراتیک برای شرکت در اجلاس دعوت شده است.
در فهرستی که عکاظ منتشر کرده است، نام‌هایی همچون انس عبده و هادی بحره دو رئیس سابق ائتلاف مخالفان، عبد الإله فهد دبیرکل سابق ائتلاف، بدر جاموس عضو ائتلاف، احمد عسراوی نماینده هیات هماهنگی، علا عرفات عضو هیات مسکو، قاسم خطیب، عضو هیات قاهره و محمد علوش رئیس دفتر سیاسی جیش‌الاسلام مشاهده می‌شود.
عربستان اعلام کرده است قصد دارد اجلاس بزرگ مخالفان سوری را از 22 تا 24 نوامبر (1 تا 3 آذر) در ریاض برگزار کند. هدف از این مذاکرات، ایجاد یک صف واحد میان مخالفان برای شرکت در دور آتی نشست ژنو عنوان شده است.
دادگاه عالی فدرال عراق نتیجه همه‌پرسی را فردا لغو می‌کند

روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط گزارش کرد: «اربیل و بغداد برای ارجاع موضوع رفراندوم به دادگاه فدرال به توافق نهایی دست یافتند و فردا (دوشنبه) نتیجه این فراندوم لغو و اربیل نیز به این حکم متعهد خواهد شد.»
الشرق‌الاوسط می‌نویسد: «در حالی که برخی منابع رسانه‌ای روز گذشته (شنبه) اعلام کردند اقلیم کردستان آماده لغو نتیجه رفراندوم جدایی به دور از اعلام علنی در رسانه‌ها است و توافقاتی در این زمینه انجام شده‌است، منابع کردی گفتند دادگاه عالی فدرال عراق، در حکمی این نتیجه را لغو خواهد کرد.»
طبق این گزارش، این اقدام شبیه راهکاری برای برون‌رفت از موضوع جدایی‌طلبی که به پیامدهای گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی منجر شد، است.
ولیعهد عربستان از ترور جان سالم به‌در برد

روزنامه الدیار گزارش کرد: «اطلاعات رسیده نشان می‌دهند که پنج نفر از افسران گارد ملی عربستان سعودی، که تحت فرماندهی متعب، شاهزاده بازداشت‌شده بودند روز گذشته (شنبه) در تلاش برای ترور محمد بن‌سلمان، به سمت خودروی او تیراندازی کردند.»
طبق این گزارش، این افسران، که سوار بر خودرو بودند به خودروی بن‌سلمان و همراهان وی تیراندازی کردند ولی بن‌سلمان در این حادثه آسیبی ندید، چرا که خودروی وی زرهی و ضدگلوله است ولی چند نفر از محافظانش زخمی شدند.
پس از حادثه تیراندازی در پایتخت، بن‌سلمان به سرعت به مقر وزارت دفاع حرکت کرد، ولی این افسران در خیابان‌های ریاض پنهان شدند و تاکنون نیروهای مبارزه با عملیات نظامی موفق به بازداشت و شناسایی هیچ‌کدام از این مهاجمان نشده‌اند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.