لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ترامپ خواستار گفت وگوی مستقیم با روحانی شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روزنامه واشنگتن پست بامداد جمعه گزارش داد؛ دولت آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه خواسته بود تا واسطه گفت وگوی مستقیم «دونالد ترامپ» و «حسن روحانی» رئیسان جمهوری آمریکا و ایران شود؛ درخواستی که به گفته این رسانه با «مخالفت قاطع» تهران مواجه شد.

به گزارش ایرنا، این رسانه به نقل از منابع خبری خود می‌افزاید که این درخواست را «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در تاریخ 19 سپتامبر (28 شهریور) و تنها چند ساعت پس از سخنرانی ترامپ علیه ایران مطرح کرده بود.
یک منبع آگاه دیگر به این رسانه گفت که ترامپ شب قبل از آن هم در یک دیدار دوجانبه با رئیس جمهوری فرانسه، ایده میانجی‌گری پاریس میان تهران و واشنگتن را مطرح کرده بود.
به ادعای واشنگتن پست، ترامپ خطاب به مکرون گفته بود: شما روابط خوبی با ایران دارید؛ می‌توانید از این روابط بهره گرفته و از تهران بپرسید که چنانچه آمریکا بخواهد گفت وگو کند، آیا آن‌ها تمایل به چنین کاری دارند؟
این مقام آگاه هدف از تلاش ترامپ برای برقراری این تماس را تهدید مجدد دانست و مدعی شد که پیام اصلی وی برای تهران این بود که «فرصت طلایی دوران اوباما برای آشتی به اتمام رسیده است».
وی همچنین مدعی شد که تیلرسون هم در دیدار خود با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان در نشست 20 سپتامبر (29 شهریور) کمیسیون مشترک برجام، پیشنهاد گفت وگوهای مقام‌های ایرانی و آمریکایی در سطوح مختلف را مطرح کرده بود.
پیش از این «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از تمایل رئیس جمهوری آمریکا برای ملاقات با ریاست جمهوری اسلامی ایران خبر داده ولی در عین حال برخی گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها و جزئیات مرتبط با آن را نادرست دانسته بود.
پس از آن «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه خود بر این موضوع صحه گذاشت اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.