لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

تحریف "خلیج فارس " توسط رئیس جمهور آمریکا

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در مصاحبه رئیس جمهور امریکا که به بهانه گزارش درباره چگونگی سیاست های این کشور در قبال برجام صورت گرفت بخش قابل توجهی از تاریخ من جمله عنوان " خلیج فارس " تحریف شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ ترامپ در سخنرانی اش درباره اعلام مواضع آمریکا در قبال موضوع برجام در آینده علاوه بر تحریف بخش قابل توجهی از تاریخ منطقه در حوزه های مبارزه با تروریسم ، اقدام به تحریف عنوان تاریخی و اثبات شده " خلیج فارس " کرد و از عنوان " خلیج عربی " استفاده کرد .

 رئیس جمهور آمریکا در سخنان امشب خود ، نام "خلیج فارس" را تحریف کرد و از آن به عنوان "خلیج عربی" نام برد . ترامپ که امشب راهبرد جدید آمریکا بر ضد ایران را اعلام می کرد ،‌ ایران را حامی اصلی تروریسم در دنیا خواند و بعد از دو سال از توافق برجام ، بار دیگر ، جمهوری اسلامی ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای متهم کرد .

وی برجام را ناقص و غیرقابل قبول و یکی از بدترین توافق ها خواند و با ادعای اینکه آمریکا به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است گفت : ایران به تعهدات خود بر اساس روح برجام عمل نکرده است . رئیس حمهور آمریکا با انتقاد شدید از برنامه های دفاعی ایران به ویژه توان موشکی ، ایران را به ایجاد ناامنی در منطقه متهم کرد و گفت سپاه پاسداران عامل اصلی این ناامنی هاست . وی با تاکید بر این که باید برجام در کنگره آمریکا اصلاح شود و موارد سختگیرانه بیشتری به آن اضافه  شود افزود :هر وقت لازم بدانم برجام را یک طرفه لغو خواهم کرد . رئیس جمهور آمریکا از یک طرف ملت ایران را تهدید به فشارهای بیشتر کرد و در عین حال مدعی شد که آمرکیا در کنار ملت ایران است و همه همه این کارها برای کمک به ملت ایران است .

ترامپ همچنین صراحتا از فتنه سال 88 حمایت کرد و از اینکه مردم ایران همچنان شعار " مرگ بر آمریکا " و " مرگ بر اسرائیل " سر می دهند به شدت انتقاد کرد .

رئیس جمهور امریکا بانادیده گرفتن هشت گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره پایبندی ایران به تعندات خود در برجام گفت : ایران چندین بار از برجام تخطی کرده است .

ترامپ در پایان گفت ما برای تدابیر جدید ضد ایران با شرکای اروپایی خود رایزنی خواهیم کرد .

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.