لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

بیشترین حجم معاملات آخرین هفته مهرماه به نام خودرویی‌ها شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صنایع «خودرو و ساخت قطعات» با ۲۹ درصد، «فلزات اساسی» با ۲۸.۲ درصد و «محصولات شیمیایی» با ۷.۷ درصد بیشترین حجم معاملات را در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته پایانی مهرماه نشان می‌دهد در این مدت حجم معاملات 3103 میلیون سهم و ارزش آن 6888 میلیارد ریال بوده است که 5 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در هفته گذشته به عدد 3423426 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با هفته قبل‌تر  1.2 درصد افزایش داشته است. شاخص کل بورس نیز در این مدت به عدد 85768 واحد رسید که 1024 واحد افزایش را نشان می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید: سه صنعت «خودرو و ساخت قطعات» با 29 درصد، «فلزات اساسی» با 28.2 درصد و «محصولات شیمیایی» با 7.7 درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی و صنایع «فلزات اساسی» با 27 درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با 16 درصد و «محصولات شیمیایی» با 7.4 درصد بیشترین ارزش معاملات را در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

همچنین در 30 روز گذشته صنعت « اطلاعات و ارتباطات » با بازدهی 42.2 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «محصولات چوبی» با افت با 12 درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکتها نیز «دوده صنعتی پارس» با 40.2 درصد بیشترین افزایش و « کشت و صنعت پیاذر» با 28.7 درصد بیشترین کاهش را داشتند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس استانبول(BIST 225) با رشد 2.1 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس کوالامپور(KLCI) با افت 0.8 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.