لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

بچه ها مادرشان را بخشيدند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

زن جواني كه با اجير كردن يكي از دوستان خانوادگي‌شان، توطئه قتل شوهر خيانتكارش را طراحي و اجرا كرده بود پس از محاكمه به قصاص محكوم شد اما با رضايت فرزندانش و اولياي دم، او و همدستش از مرگ نجات يافتند.

به گزارش روزنامه اعتماد:هفتم آذر سال ٩٢ زني به كلانتري مشكين دشت كرج رفت و خبر داد شوهرش گم شده است. تا اينكه جسد تكه‌تكه مرد گمشده در ساوه پيدا شد. ازآنجا كه كارآگاهان درتحقيقات تخصصي به همسر ٣٠ ساله قرباني جنايت، مژگان، مشكوك شده بودند، از او بازجويي‌هاي كردند. او بعد از چند روزانكار، به قتل شوهرش اعتراف كرد و گفت: «وقتي متوجه خيانت شوهرم شدم يكي از دوستان همسرم را كه نياز به پول داشت اجير كردم وسناريوي قتل را طراحي كرديم. روز سي‌ام آبان سال ٩٢ با ريختن بيست قرص خواب آور درغذاي شوهرم، اورا مسموم كردم و از همدستم خواستم كه او را با يك روسري خفه كند. بعد جسدش را خودم با تيغ موكت بري تكه تكه كردم وداخل پنج كيسه انداخته و در حوالي ساوه رهايش كردم و به‌خانه بازگشتم.»
زن جوان به تيم جنايي گفت: «چهارده سال پيش ازدواج كردم كه حاصل زندگي‌مان دو فرزند است. همه جواني‌ام را پاي شوهرو فرزندانم ريختم و با تمام سختي‌هايي كه در زندگي‌مان بود خم به ابرو نياوردم. اما وقتي متوجه شدم شوهرم به من خيانت مي‌كند تحملم را از دست دادم و ديگر نمي‌توانستم ببينم كه همسرم با زن‌هاي غريبه رابطه دارد. باوركنيد آنقدر خونم به جوش آمده بود كه جسد شوهرم را با تيغ موكت بري مثله كردم. شايد در گذشته با ديدن قطره‌اي خون حالم بد مي‌شد اما آنقدر سايه خيانت برايم سنگين بود كه مرتكب اين جنايت وحشتناك شدم.»
با اعتراف‌هاي مژگان، تنها همدست او حميد ٣٥ساله هم دستگير شد و اعتراف كرد. آنها پس از محاكمه هردو به قصاص محكوم شدند اما باتوجه به رضايت اولياي دم، دو متهم از قصاص گريختند. اين درحالي بود كه فرزندان مقتول در دادگاه گفتند: «پدرمان بد اخلاق بود و هميشه ما شاهد كتك خوردن وآزار مادرمان بوديم. » با توجه به اعلام گذشت اولياي دم ازقصاص عاملان قتل، دو متهم از جنبه عمومي جرم محاكمه شدند. سرانجام مژگان به ١٢ سال حبس و ٢٥ ضربه تازيانه و همدستش هم به ١٠ سال حبس
 محكوم شدند.
قاضي محمد عنبري، رييس شعبه ويژه اجراي احكام دادگستري البرز در اين باره گفت: «متاسفانه تعداد اندكي از زناني كه در معرض خيانت همسر خود قرار مي‌گيرند، به فكر انتقامجويي مي‌افتند. در صورتي كه بايد در مواجهه با اين شرايط عاقلانه تصميم گرفت و از رفتارهاي احساسي خودداري كرد.»
 او مشاوره را بهترين راه‌حل مشكلات دانست و گفت: «نبايد با تصميم‌هاي عجولانه‌اي، مثل مژگان تيشه به ريشه همه‌چيز زد.»
قاضي عنبري به لايحه دفاع از حقوق بانوان اشاره كرد و ادامه داد: «در اين لايحه بسترهاي مهمي براي دفاع از حقوق زناني كه در چارچوب خانواده متضرر مي‌شوند، پيش‌بيني شده است. » اين قاضي تاكيد كرد: «وقتي قانون، از زناني كه با خيانت همسرشان روبه‌رو مي‌شوند حمايت كافي داشته باشد الزاما دست زنان به خون و جنايت آلوده
نخواهد شد چراكه اگر بدانند همسر خيانتكارشان مجازات مي‌شود، سناريوي پيچيده و جبران‌ناپذيري را طراحي نمي‌كنند كه عاقبت شومي داشته باشد.» او درباره بحث تدوين قوانين و مقررات و خلأهاي قانوني نسبت به حمايت از زنان و تاثير آن در ارتكاب بزه توسط زنان گفت: «قانونگذار در حال تدوين قوانين و مقرراتي در زمينه حمايت از زنان است و مي‌توان به لايحه جامع تامين امنيت زنان در برابر خشونت اشاره كرد كه در قوه قضاييه در حال بررسي است.»

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.