لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

به نام چالش، به کام مرگ

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پلی در اصفهان با خودکشی دو دختر، شنبه 29 مهر، خبر ساز شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پلی در اصفهان با خودکشی دو دختر، شنبه ۲۹ مهر، خبر ساز شد.

پلیس بعد از تحقیقات اولیه از احتمال تاثیرپذیری این دو نوجوان از یک چالش پر سر و صدا گفت.

بررسی‌های نهایی، اما خیلی زود احتمال اولیه را رد کرد.

شواهد دیگری که به دست آمده بود این بار از افسردگی پنهان دختر‌ها حکایت داشت.

نزدیکترین همراهشون نیز شواهدی از افسردگی آن‌ها را در خود داشت؛ تلفن همراهی که خبری از چالش معروف خودکشی در آن نبود، اما نشانی چالش دیگر را می‌داد؛ تفکری که از طریق فضای مجازی و با نفوذ نرم در شخصیت دختران دانش آموز، آنان را هدایت به نابودی می‌کرد، شبیه به آنچه که پیش از این نیز با نفوذ در بین دانش آموزان، زنگ خطر را به صدا درآورده بود.

خودزنی‌هایی که خیلی زود، ترس از خودکشی را در وجود بچه‌ها کمرنگ می‌کند.

کانال‌های مخربی که پسر‌های نوجوان جذب آن می‌شوند، اما با سبک و سیاق دیگری آنان را به کام مرگ می‌کشاند.

ریشه وابستگی به فضای مجازی در کودکی است.

آمار‌ها نشان می‌دهد ۸۰ درصد از دانش آموزان ایرانی تلفن همراه دارند و از این میان نیمی از آنان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند؛ شبکه‌هایی که هر بار با یک نام در ایران پرطرفدار می‌شوند و مخرب‌ترین چالش ها، آزادانه در آن‌ها به فعالیت می‌پردازند جایی در خارج از این مرز‌ها مدیریت می‌شوند.

قوانین و هنجار‌های این شبکه‌های اجتماعی را غریبه‌ها تعریف کرده اند و برای افزایش درآمد یا نفوذ در باور‌های یک ملت از انتشار هیچ محتوایی دریغ نمی‌کنند، حتی اگر به قیمت جان فرزندان یک سرزمین تمام شود.  

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.