لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

باند جعل اسکناس و اسناد دولتی در کرمان متلاشی شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کرمان گفت: اعضای یک باند جاعل حرفه‌ای که علاوه بر جعل اسناد دولتی (سند تک برگ مالکیت ملک، وکالت نامه دفاتر اسناد رسمی) به جعل اسکناس و چک پول، کارت پایان خدمت، جواز کسب، گواهی پزشکی، مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف اقدام می‌کردند، دستگیر شدند.

علی شفیعی رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان از دستگیری اعضای یک باند جاعل حرفه‌ای در کرمان خبر داد و گفت: ارزش ریالی اسناد جعل شده میلیارد‌ها ریال برآورد شده است.

علی شفیعی اظهار کرد: اعضای این باند علاوه بر جعل اسناد دولتی (سند تک برگ مالکیت ملک، وکالت نامه دفاتر اسناد رسمی)، به جعل اسکناس و چک پول، جعل کارت پایان خدمت، جواز کسب، گواهی پزشکی، مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد، کارشناسی و دیپلم و جعل انواع مهر‌های دفاتر اسناد رسمی و ده‌ها موارد دیگر اقدام می‌کرده‌اند.

این مقام قضائی اعلام کرد: پس از اعلام گزارش حفاظت اطلاعات اداره کل ثبت اسناد و املاک و طی یکسری اقدامات فنی و اطلاعاتی انجام شده از سوی تیم تحقیق وعملیات حفاظت اطلاعات دادگستری کرمان مشخص شد فردی به هویت (م. ک) با همدستی ۳ نفر دیگر به جعل وکلاهبرداری گسترده در سطح استان کرمان اقدام کرده است.

شفیعی اعلام کرد: پس از جمع آوری مدارک و مستندات و اخذ مجوز قضایی محل اختفای اعضای این باند شناسایی ومورد ضربه ماموران قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه جاعلان از تجهیزات فنی و پیشرفته الکترونیکی برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده می‌کردند، بیان داشت: اعضای این باند از نرم افزار‌های پیشرفته و به روز دنیا برای جعل استفاده می‌کردند.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر متهمان ردیف اول و دوم با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برند، گفت: تحقیقات تکمیلی در این رابطه در دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ادامه دارد و دستورات قضائی لازم جهت دستگیری سایر عوامل مرتبط با این باند صادر شده است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان کرمان بر هوشیاری و دقت نظر بیشتر شهروندان در انجام معاملات خود تاکید کرد و گفت: شهروندان بایستی در معامله املاک از اصالت اسناد ارائه شده توسط مالک اطمینان حاصل و در تنظیم سند ملک، خودرو و مسکن با کارشناسان امر مشورت کنند و با رعایت توصیه‌ها و هشدار‌های پیشگیرانه در دام افراد سودجو و کلاهبردار قرار نگیرند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.