لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

انتخاب 30 درصد مدیران کشور از زنان تا پایان برنامه ششم توسعه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: فرصت به زنان داده شود تا پله به پله بالا بیایند و توانایی خود را نشان دهند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، حداقل 30 درصد مدیران در همه سطوح ، باید از زنان باشند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  ، معصومه ابتکار در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به رویکرد‌های اصلی دولت دوازدهم در حوزه زنان و خانواده، گفت: اولویت‌های ما برای فعالیت در حوزه زنان و خانواده، اسناد فرادستی برای فعالیت‌های ما است که در قانون اساسی، چشم انداز توسعه کشور، برنامه ششم توسعه و سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده مورد‌نظر است.

وی به توجه ویژه رئیس‌جمهور به زنان و خانواده و از لزوم نگاه متعادل به زنان و مردان اشاره کرد و افزود: وجود واحد امور بانوان و مشاور زنان و خانواده در فرمانداری‌ها و ادارات شهرستان‌ها ، موضوع مهمی برای دست یابی به نگاه متعادل به خانواده و زنان است که نیازمند به آن هستیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از بهبود جایگاه زنان در دولت دوازدهم برای حوزه‌های اشتغال با هدف‌گذاری زنان سرپرست خانوار و تاب‌آوری اجتماعی و شناخت آسیب‌ها و توانمند‌ساری برای مقابله اصولی با آسیب ها خبر داد و خاطر‌نشان‌کرد: استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد برای همکاری در مسائل مختلف اجتماعی و در زمبنه‌های کارآفرینی برای کاهش مشکلات محیط‌زیست مانند مشکل پسماند و گردشگری طبیعی به حفاظت محیط زیست مورد استفاده قرار می‌گیرند و زنان می‌توانند نقش آفرینی کنند.

ابتکار از هدف گذاری به‌کارگیری زنان توانمند و مدیران زن برای 30 درصد از مشاغل و انجام آن در شورای عالی اداری و ابلاغ توسط رییس جمهور خبر داد و با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل 30 درصد مدیران در همه سطوح باید از زنان باشند و برش استانی آن هم وجود دارد و به استانها ابلاغ شد، افزود: فرصت به زنان داده شود تا پله به پله بالا بیایند و توانایی خود را نشان دهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.