لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

امتحان جداگانه دانشگاه‌های مهم برای دانشجو، راه حل حذف کنکور

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آهون منش گفت: برای حل معضلات حذف کنکور باید دانشگاه‌های مهم از داتنشجویان آزمونی جداگانه‌ بگیرند‌.

علی آهون‌منش رئیس دانشگاه غیرانتفاعی و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: تقریباً از سال 90 مجلس قانون حذف کنکور را تصویب کرده است و دانش آموزان باید بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف کشور جذب شود.

وی بیان کرد: بزرگترین مشکل در حذف کنکور این است که انتخاب دانشجو در دانشگاه‌های مهمی چون شریف، امیرکبیر‌ و یا دانشگاه علوم پزشکی تهران باید بر اساس معدل انجام شود و این مسئله می‌تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

حذف کنکور با 80 هزار دانش آموز معدل بیست در سال، مشکل است

آهون‌منش با بیان اینکه سالیانه معدل حدود 80 هزار دانش آموز در کل کشور 20 می‌شود، افزود: جذب دانشجو در دانشگاه‌های کشور بر اساس سوابق تحصیلی و معدل با وجود  حدود 80 هزار دانش‌آموز معدل بیست برای  وزارت علوم سخت می‌شود زیرا انتخاب دانشجو برای تحصیل در دانشگاه با این هجم دانش آموز برتر منطقی نیست.

وی عنوان کرد: مسئله‌ای که ممکن است در مساله حذف کنکور برای دانشگاه‌های مطرح کشور اتفاق بیافتد‌ این است که اگر پذیرش داوطلب بر اساس سوابق تحصیلی باشد ممکن است هر دانشگاه فرزندان، استادان و یا اعضای هیأت علمی خود را جذب کند و برهمین اساس ممکن است بی عدالتی هم ایجاد شود.

آهون‌منش یادآور شد: اگر قرار به حذف کنکور باشد معتقدم باید مانند زمان‌های قدیم هر دانشگاه آزمونی جداگانه‌ بگیرد‌،  در این حالت دانشجو می‌تواند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب و در آزمون ورودی‌ ثبت‌نام و شرکت کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.